שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "איפיגניה באוליס" לפסטיבל בקפריסין

  ההפקה של אנסמבל תיאטרון הרצליה בבימויו של יוסי יזרעאלי הוזמנה לנעול את הפסטיבל הבינלאומי למחזאות יוונית עתיקה בקפריסין שייערך ביולי

  ההצגה "איפיגניה באוליס" של אנסמבל הרצליה הוזמנה לנעול את הפסטיבל הבינלאומי למחזאות יוונית עתיקה בקפריסין שייערך בחודש יולי הקרוב. ההפקה הישראלית תציג שלוש פעמים בפסטיבל הקפריסאי, הנערך זו השנה ה-13 ביוזמה של המרכז לתיאטרון בינלאומי של קפריסין.

   

  "זהו כבוד גדול בשבילי ובשביל אנסמבל הרצליה להיכלל בפסטיבל היוקרתי של קפריסין", אמר יוסי יזרעאלי, במאי ההפקה. "ההזמנה היא הכרה בייחודו של אנסמבל הרצליה ובפשטותה של ההצגה ונאמנותה למקור היווני. זו הצגה ששימרה את המקור ובו בזמן מדברת לקהל של היום כאילו לא עברו 2,500 שנה מאז נכתב המחזה".

   

  המחזה שכתב אוריפידס במאה החמישית לפני הספירה מתרחש ביוון העתיקה ונחשב לאחת הטרגדיות הגודלות של כל הזמנים. המחזה מלווה את אגממנון, המצביא העליון של הצבא היווני, ערב צאתו למלחמה. כשהרוח אינה מנשבת ובכך אינה מאפשרת לספינות המלחמה להפליג, מבקש אגממנון לפייס את האלים בהקרבת בתו, איפיגניה. על פי מיטב המסורת של הטרגדיה היוונית מתלבט אגממנון בשאלות של מוסר כשמחד הוא צריך לספק תשובות לחיילים צמאי מלחמה וביזה ומנגד הוא נדרש לספק תשובות לאם שמבקשת בת חיה על פני בת שהוקרבה למען אינטרסים לאומיים.

   

  בהפקה של אנסמבל הרצליה זכה המחזה לתרגום חדש מיוונית עתיקה מאת המשורר שמעון בוזגלו, שאחראי בין היתר גם על תרגום קלאסיקות יווניות נוספות כמו "מדיאה" ו"אנטיגונה". בהצגה משתתפים השחקנים גדליה בסר בתפקיד אגממנון, נעמי פרומוביץ'-אברהמי בתפקיד איפיגניה, סלווה נקארה בתפקיד קליטימסטרה, אשת אגממנון, ונמרוד ברגמן בתפקיד בן האלים, אכילס. עוד משחקים בהצגה יורם יוספסברג, איצ'ו אביטל, גיא מסיקה, אודליה סגל ואדי זיסמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "איפיגניה באוליס". ינעל בקפריסין
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים