שתף קטע נבחר

"פרשת ניר בן-ארצי – אליאור חן 2"

מסתעפת פרשת חטיפתו לכאורה של הרב ניר בן ארצי: ל-ynet נודע כי בימים האחרונים הופיעו הרב בן ארצי ויריבו הרב שמואל שוקרון בפני רב בכיר בציונות הדתית שניסה לפשר ביניהם. לאחר ששמע אותם שעות ארוכות הוא קובע: "מדובר בפרשת אליאור חן 2, בה עושים 'תיקונים' באמצעות מברגים"

שבוע בדיוק חלף מאז התפוצצה פרשיית חטיפתו, לכאורה, של הרב המקובל ניר בן-ארצי מהמושב תלמים. איך היא תסתיים? חברי עמותת "תלמי גאולת עם ישראל", שלדברי בן-ארצי כלאו אותו בדירות מסתור בטבריה במשך שלוש שנים, אומרים כי הוא מסרב להצעתם להופיע בפני בית דין רבני כדי לברר את טענותיו. גם הרב מרדכי אליהו קרא לצדדים לנהוג כן, וכעת דורשים חברי העמותה ממנהיגה הרוחני לנקוב בשמות דיינים המקובלים עליו ולהתדיין בפניהם.

  

ואולם ל-ynet נודע כי בימים האחרונים הופיעו הרב בן-ארצי ויריבו הרב שמואל שוקרון, כל אחד בנפרד, בפני רב בכיר בציונות הדתית המקורב לשניהם, וזה ניסה לפשר ביניהם – בינתיים ללא הצלחה. לאחר ששמע במשך שעות ארוכות את גרסאות שני הצדדים לאירועי "שנות הגלות" הוא קובע בשיחה עם ynet: "מדובר בפרשת אליאור חן 2 שבה עושים 'תיקונים' באמצעות מברגים". הרב רמז להתעללות אנשי העמותה ברבם, והוסיף כי "שום דבר לא יכול להצדיק את זה – גם אם טענתם נכונה והוא אכן ביקש מהם לנהוג כך, מה שקשה להאמין שקרה".

  

כשנשאל כיצד הידרדרה החצר בתלמים לסיפור הזוי שכזה, אמר הרב המפשר: "מי שלא מכיר את הרב ניר בן-ארצי לא יבין כלום. צריך לדעת שהוא פשוט 'תמים כמו ילד', וכנראה נוצל על ידי הסביבה שלו. הוא בהחלט לא טיפש והוא בעל כוחות נדירים, אבל יש לו תמימות מאוד ילדותית. רק כך אפשר להבין מה קרה שם. הוא פשוט מפוחד. זו לדעתי גם הסיבה לכך שהוא לא ממהר להתעמת איתם בבית דין רבני".

  

ההתראה

בינתיים שלחו אנשי העמותה, באמצעות בא כוחם, עו"ד דרור ברוטפלד, מכתב התראה לרב ניר בן-ארצי, בו הם מאשימים אותו בהוצאת דיבה ופרסום לשון הרע בעניינם, ודורשים ממנו התנצלות פומבית ופיצוי בסך 2,500,500 ש"ח. עוד הם טוענים כי הרב השתלט על נכסי העמותה במושב תלמים "בכוח הזרוע", ועליו לפנותם עד מחר.

  

"מצאת לנכון להמציא סיפור דמיוני והזוי לחלוטין בדבר חטיפה כביכול שלך ואחזקתך על ידי מרשיי ו/או מי מהם כאסור בחדר בטבריה", כתב ברוטפלד לבן-ארצי, "ואף הוספת כנגד מרשיי האשמות קשות וחמורות של סחיטה באיומים ו/או בדרכים אחרות".

  

"יתרה מכך, באשר סברת כי לא עשית די, וכי השנאה, האלימות המילולית והפיסית, והפילוג שיצרת בקרב הקהילה אינם מספיקים, פנית לכלי התקשורת והתחלת להפיץ על מרשיי דברי שנאה ושטנה שביניהם האשמות שווא בדבר מאסרך והצגתך כקורבן, האשמת מרשיי בגניבה ו/או בהצגת מצגי שווא ו/או בזיוף ו/או בסחיטה ואף חמור מכך – בניסיון לרצח של רעייתך ו/או בניסיון לרצח שלך באופן הדורש אבטחתך במשך 24 שעות על ידי אנשים חמושים מטעמך כהגנה מפני מרשיי ו/או מי מהם".

  

"מעשיך האמורים לעיל, מהווים עלילת דם זדונית ולשון הרע מהחמורים שיש באופן שדבריך אלו לציבור ולתקשורת מטרתם לפגוע ו/או לבזות ו/או לגרום כי ישנאו את מרשיי ו/או ילעגו להם תוך פגיעה בהם, במשפחותיהם, במשלח ידם ו/או במשרתם ותוך כדי כך פגיעה אנושה בעמותה ובמוסדותיה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר בן ארצי
צילום: גבי קבלו
מומלצים