שתף קטע נבחר

חזקיהו הביע ביקורת על ניהול בנק הפועלים

התפטרות מנכ"ל בנק הפועלים, צבי זיו, נרשמה על רקע חוסר שביעות רצון מצד המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, בנוגע לתפקוד הנהלת הבנק לנוכח המשבר הכלכלי

התפטרותו של מנכ"ל בנק הפועלים, צבי זיו, אתמול (ד'), נרשמה על רקע ביקורת קשה על אופן ניהול הבנק, שהשמיע לאחרונה המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו. המפקח הביע בהזדמנויות שונות חוסר שביעות רצון מתפקוד ההנהלה, אשר הובילה להפסד שנתי שצפוי להשתקף בדו"חותיו הכספיים של הבנק שיפורסמו היום.

 

מדובר הן בביקורת על השקעתה המסיבית של הנהלת הבנק במכשירים פיננסיים מגובי משכנתאות, מה שהוביל למחיקות של מאות מיליוני שקלים, וכן באופן התמודדותה של הנהלת הבנק עם השלכות המשבר.

 

גורמים במערכת הבנקאית מסרו ל-ynet, כי מתפקידו של בנק ישראל להביע את דעתו על אופן התנהלות צמרת הבנק. לדברי אותם גורמים, בנק ישראל הוא גם זה שיאשר את מינוי מחליפו המיועד של זיו, ציון קינן.

 

בערוץ 2 דווח אמש, כי חזקיהו נפגש לפני כחודשיים עם בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון, והביע באוזניה ביקורת על תפקוד ההנהלה.

 

דוברת קבוצת אריסון מסרה בתגובה: יו"ר קבוצת אריסון ובעלת השליטה בבנק שרי אריסון אינה אמונה על מינוי מנכ"ל הבנק - על זה אמון יו"ר הדירקטוריון והדירקטוריון עצמו".

 

בבנק ישראל סירבו להגיב לדברים.

פורסם לראשונה 25/03/2009 21:43

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
המנכ"ל שהתפטר, זיו
צילום: צביקה טישלר
המפקח חזקיהו
צילום: אורי פורת
מומלצים