שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט אמר באחרונה: היו פעולות גדולות

  לפני 12 יום, סיכם ראש הממשלה את הקדנציה שלו. דבריו היו אולי רמז לתקיפה בסודן: "היו אינספור פעילויות גדולות. לא ארחיב. מה שידוע ידוע"

  הניסיון לשקם את ההרתעה הישראלית הוליד בימי ממשלת אולמרט שתי מלחמות ותקיפות במדינות אויב. אחרי תקיפת הכור בסוריה, מתעוררת הבוקר (יום ה') ישראל לדיווחים על תקיפה נוספת בסודן. באחרונה פיזר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, רמזים על "פעולות גדולות" שנעשו: "על הפעילות הביטחונית לא ארחיב. מה שידוע - ידוע".  

   

  בישיבת הממשלה השבועית שהתקיימה ביום ראשון, 15 במרס, שבה סיכם אולמרט את הקדנציה של הממשלה ה-31 בראשותו, אמר כי נוסף למלחמות בלבנון ובעזה, "היו אינספור פעילויות גדולות, חשובות, מכריעות וקריטיות לטובת מדינת ישראל בתחום הביטחון.

   

  "אין לי כוונה לפרט, למסור פרטים או להרחיב מידע מעבר למה שמתפרסם מדי פעם בעיתונות מקומית ובעיקר בעיתונות זרה. מדינת ישראל יכולה להיות גאה בכוחות הביטחון שלה, בלוחמיה ובמגיניה".

   

  הוא שיבח את הישגי ממשלתו בתחום הביטחוני: "אני יכול לומר כך, בוודאות שתעמוד בכל מבחן של בדיקה אובייקטיבית והיסטורית - אנחנו היינו נתונים בתקופה הזאת בשני מאמצים מלחמתיים גלויים וידועים, האחד בצפון והאחד בדרום. זה שבצפון הסתיים בהישג חסר תקדים. שקט בצפון. אין ירי. אין איום. אנשים חייב ברווחה. הצפון משגשג".

   

  עוד אמר: "עשינו מאמץ מוצלח וחשוב בדרום. הוא טרם הושלם. אני מקווה שהוא יושלם, הוא טרם הגיע למלוא הבשלות של ההישגים שצפינו אותם, אבל הגענו להישגים משמעותיים ביותר והחזרנו את התודעה הבינלאומית לגבי עוצמתו של צה"ל ועוצמת ההרתעה שיש למדינת ישראל". כך כאמור נשמעו הדברים לפני 12 ימים. היום הם מקבלים משמעות אחרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתנת פרידה? אולמרט
  צילום: AFP
  הכור שהופצץ בסוריה
  צילום: AFP
  מומלצים