שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גרמניה תילחם בפדופיליה ברשת
  גרמניה מצטרפת לבריטניה, איטליה וסקנדינביה, ומחוקקת חוק שיחסום אתרים הכוללים תכנים פדופיליים. השרה הגרמנית לענייני משפחה: "אנחנו לא מוכנים לסבול מצב בו תיעוד אונס של ילדים, ואפילו תינוקות, מופץ באופן רחב בגרמניה"
  הקבינט הגרמני החליט אתמול (ד') על חוק שיאשר חסימה של אתרי אינטרנט המכילים תכנים פדופילים, מה שיקשה על עבריינים להפיץ תכנים כאלה בתשלום. החוק מבוסס על חוקים דומים הנדונים בבריטניה, איטליה וסקנדינביה. כל ספקיות האינטרנט במדינה יצטרכו בשלב מסויים לשתף פעולה עם החוק.

   

  החוק אמור להכנס לתוקף באמצע חודש אפריל, והתקנת התוכנה המתבקשת כדי לחסום את הגישה לאתרים בעלי התכנים הפדופילים תיקח עוד כשלושה עד שישה
  חודשים. נכון להיום, חברות אינטרנט רבות כבר הסכימו לחתום באופן התנדבותי על הסכם עם הממשלה בנושא חסימת אתרים פדופילים, שיכסה 75 אחוזים ממשתמשי האינטרנט הגרמניים.

   

  "אנחנו לא מוכנים לסבול מצב בו תיעוד אונס של ילדים, ואפילו תינוקות, מופץ באופן רחב בגרמניה", אמרה השרה הגרמנית לענייני משפחה, אורסולה וון-דר ליין. לדבריה, החוק החדש יוכל למנוע כ-80 אחוזים ממקרי הורדת תכנים פדופיליים באינטרנט.

   

  וון-דר ליין טוענת שמדינות כמו בריטניה, איטליה וסקנדינביה, שחסמו את הגישה לאתרי פורנוגרפית ילדים לפני מספר שנים, היו המודל לחוק הגרמני. "אם המדינות האלה הצליחו להתגבר על הנושאים החוקיים והטכנולוגיים, ולהצליח להלחם בפורנוגרפית ילדים, גם אנחנו בגרמניה יכולים לעשות אותו דבר", היא אמרה.

   

  השרה הוסיפה ואמרה שפורנוגרפית ילדים היא בעיה שנמצאת בעלייה בגרמניה, ושמחקים רשמיים מראים שהורדות תמונות וסרטונים המציגים תכנים כאלה הוכפלו משנת 2006 ל-2007.

   

  נושא הפדופיליה מעסיק את הגרמנים במיוחד בשבועות האחרונים, לאחר שיורג טאוס, משפטן סוציאליסטי דמוקרט, הודה שהוא מחזיר בחומר פדופילי. טאוס אמר שהוא אינו פדופיל והכחיש כל שימוש לרעה בחומר. לדבריו, הוא אסף את החומרים למטרות מחקר בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גרמניה תילחם בפדופיליה ברשת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק
  פורנוגרפית ילדים ברשת: לא בגרמניה (אילוסטרציה)
  צילום: גטי אימג' בנק
  מומלצים