שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חמשת המופלאים

  הסלבריטאים מתים להשתתף בה, החיקויים מוצלחים (אבל לא תמיד אהובים), והעתיד נראה טוב מאי פעם. רגע לפני העונה החמישית של "הפמליה", תפסנו לשיחה את דאג אלין, יוצר הסדרה וקווין קונלי, "אי" הג'ינג'י. מיוחד ל-ynet

  "אנשים מתים להיות בסדרה", קובע דאג אלין, יוצר הסדרה "הפמליה" בתחילת הדברים. אלין מתכוון בעצם לברנז'ה ההוליוודית ומוסיף ללא חשש "הם רוצים שיזכירו בסדרה את שמם ושידברו עליהם".

   

  אחרי חמש עונות מוצלחות במיוחד, "הפמליה" היא ללא צל של ספק הסדרה המדוברת בהוליווד, וזה לא מפתיע, בהתחשב שבמרכז עיסוקה נמצאת תעשיית הבידור עצמה. היא מסופרת, למי שלא מכיר, מנקודת מבטם של ויני צ'ייס שחקן צעיר ומוכשר, אחיו הלוזר ג'וני ("דרמה") וצמד ידידיו, טרטל ואריק המנג'ר. הארבעה חיים כולם תחת קורת גג אחת, ודי בהרמוניה.

   

  הסדרה מבוססת, במידת מה, על השנים הראשונות בהוליווד של השחקן מארק וולברג, אחד ממפיקי הסדרה (שמפיק בימים אלה גם את "בטיפול" ובקרוב את "מסודרים" האמריקאית).

   

  אחד הגימיקים המוצלחים של הסדרה הוא שיבוץ סלברטאים ופיגורות הוליוודיות בעלילה הפיקטיבית. ברשימת האורחים הארוכה אפשר היה למצוא עד היום את וולברג עצמו, קנייה ווסט, סנופ דוג, ג'סיקה אלבה, יו הפנר ואפילו במאֵי-על כמו מרטין סקורסזה וג'יימס קמרון. האחרון כזכור אף "ביים" (בסדרה) שובר קופות בכיכובו של ויני צ'ייס, המבוסס על דמות הקומיקס "אקווה-מן". לדברי אלין, קמרון שלח לו לאחר הצילומים אימייל בו כתב "תוודא שהסרט הזה לא נכשל בעלילה".

   

  מי מהאורחים הידוענים היה הכי קשה להשגה?

   

  "זה לא כל כך קשה, כי או שמשיגים אותם או שלא. התהליך הוא שאני כותב אותם לתוך התסריט ואחר כך מנסים להשיג אותם".

   

  מה הקריטריונים שלך לכניסת סלב לתוך התסריט?

   

  "במקרים מסויימים אלה אלילים שלי, באחרים כמו סקורסזה למשל, ביקשתי מוולברג שיעזור. הוא ביקש ממנו שיופיע וסקורסזה בא כטובה אישית. הייתי איתו כחצי שעה כשצילמנו את הפרק, ואני לא יודע אם הוא בכלל ראה את הסדרה אי פעם".

   

  השטיפה של "אי"

  ולצד הסלבס, ישנן כמובן גם את הדמויות הפיקטיביות, וכאן ראוי להזכיר גם אחד משלנו, המפיק והמשקיע הישראלי הצבעוני יאיר מרקס, אותו משחק אסף כהן, שבעונה הרביעית מבקש לרכוש את הסרט הכושל של צ'ייס, "מדיאין", עוד לפני שהוצג בפסטיבל הסרטים בקאן.


  "הפמליה" בהרכב מלא. לא כולם היו מרוצים מדמויותיהם בתסריט

   

  כשאלין נשאל על מי מבוססת דמותו של מרקס הישראלי, הוא לא מתאמץ אפילו להבליע גיחוך: "הוא מבוסס על כמה אנשים שאני מכיר. אני לא יכול להגיד לך מי, אבל תאמין לי שמרבית הוליווד מכירה אותם".

   

  הוליווד הממסדית מיוצגת בסדרה באופן סדיר יותר, בעזרתו האדיבה של ג'רמי פיבן המגלם את ארי גולד, סוכן השחקנים האימתני והמניפולטיבי. דמותו מבוססת על זו של ארי עמנואל, אחד הסוכנים החזקים ורבי ההשפעה בהוליווד, שמיצג בין השאר את יוצר ומפיקי הסדרה, והוא גם אחיו של ראש סגל הבית הלבן, רם עמנואל.

   

  מה ארי האמיתי אומר על הסדרה?

   

  "הוא מעריץ של הסדרה, אבל לפעמים הוא אומר לי 'אל תציג אותי ככה'".

   

  אלין מספר כי הארווי ווינסטין, המנהל ומפיק העל העצמאי עטור האוסקרים, שידוע במזגו הסוער, לא התלהב אף הוא מהדרך שדמותו הוצגה בסדרה, למרות שלא טרח להשתתף בה, ובמקרה הזה מי שספג את השטיפה היה אריק מרפי, "אי", הלא הוא השחקן קווין קונלי - הג'ינג'י המנומש המגלם את דמותו. "הארווי אמר לקווין, 'אני לא אוהב לראות את עצמי בסדרה הזו. תוציאו אותי ממנה", מספר אלין.

   

  "בעצם הארווי אמר לי בנימוס משהוא כמו, 'תגיד למפיק שאני אהרוג אותו', אומר קונלי בהצטרפותו לשיחה, "אבל הרוב אוהבים את זה, אפילו רון מאיירס, מנכ"ל אולפני 'יוניברסל', שמת על הסדרה".

   

  "מגיע לנו לזכות במשהו"

  "הפמליה" זכתה עד היום לאין ספור מועמדיות לפרסי "אמי" ו"גלובוס הזהב", אך למראה ההפתעה, קשריה ההוליוודיים לא סייעו לה לזכות בפרס הסדרה המצטיינת הנכסף, בעוד שג'רמי פיבן (ארי), צבר בעצמו כבר כמה פרסים אישיים. קונלי אף הוא אחד מהמאוכזבים ונאלץ להסתפק השנה רק במועמדות השחקן הקומי המצטיין ל"גלובוס הזהב". הוא מתקשה להסתיר את תסכולו. "אנחנו באמת זקוקים לזכייה", הוא אומר, "מגיע לסדרה לזכות פעם במשהו, 'אמי' או 'גלובוס'".


  פיבן בתפקיד גולד. היחיד שזכה בפרס והיחיד שזוכה לסט צילומים אמיתי

   

  אלין: "אני יודע שזה נשמע מטורף אבל זה כבוד לזכות במועמדות. כמובן שעדיף לזכות בפרס אבל לא אכפת לי לזכות במועמדות עשר פעמים ולא לזכות בפרס. זה כמובן יהיה נחמד לעלות על הבמה ולהודות לכולם. לא שזה יעשה את הסדרה לטובה יותר, אבל זה יהיה נחמד. אבל האמת היא שזה חלום מאז שהייתי ילד".

   

  הביקורות די קטלו אתכם על הזמן שהקדשתם ל"מדיאין" בעונה הקודמת.

   

  אלין: "אני מסכים שהעונה הקודמת היתה הגרועה ביותר שלנו, ועבדתי קשה כדי למצוא פתרונות וסיפורים טובים בעונה החמישית. אני מקשיב לביקורות ומנסה לשלב את זה בתסריט".

   

  למשל?

   

  אלין: "ישנם אלה שכל מה שהם רוצים לראות בסדרה הוא נשים ערומות. אלה אנשים מצליחים ולכאורה אינטלגנטים שרוצים להשתעשע ולהתפרק. הם אומרים, 'אנחנו רוצים לראות את החבר'ה שוכבים עם בחורות ועושים חיים'. אני מנסה לשלב הכל בסדרה, אבל בסופו של דבר אתה לא יכול לרצות את כולם".

   

  יש בסדרה הרבה בדיחות של התעשיה, שהציבור הרחב לא מבין אותן.

   

  אלין: "אולי, אבל אני לא חושב איך אנשים מחוץ לענף יבינו אותן. כשאני משוחח עם אנשים מחוץ לתעשיה על הסדרה, ברור להם שזה על ידידות. הם לרוב לא מדברים על בדיחות התעשייה".

   

  קונלי: "99.9% מהאנשים הם מעריצים של הסדרה והתגובות נהדרות. לא רק בערים של תעשיית הבידור כמו לוס אנג'לס וניו יורק, אלא בכל מקום שאנחנו מגיעים אליו".

   

  עד כמה ריאליסטי מה שהולך בסדרה?

   

  קונלי: "זה די ריאליסטי, אבל היות וזו סדרה, הכל מנופח ומוגזם קצת. אני חושב שאנחנו קרובים יותר למציאות בהשוואה לסדרות אחרות שנעשו על הוליווד ולא הצליחו כמו 'הפמליה'".

   

  הסוף עוד רחוק

  ואגב ריאליזם, קשה שלא להתרשם כי חלק ניכר מהסצינות מצולמות ברחובות לוס אנג'לס ובאתרים ידועים והמוניים בעיר הסרטים ומחוץ לה, מהלך לא שגרתי בתעשיה. "פרט לתפאורת המשרד של ארי, אנחנו כמעט ולא משתמשים באולפנים אלא מצלמים באתרים עצמם", מספר אלין. "צילמנו כבר במשחק של ה'לייקרס', בהופעה של U2, ברחובות ראשים ובפסטיבל הסרטים בקאן".


  החבורה בהרכב מלא. "יש כאלה שרוצים רק לראות אותם עם נשים ערומות"

   

  קונלי: "בקאן זו היתה משימה כמעט בלתי אפשרית. הצרפתים אפילו לא ידעו מי אנחנו והמארגנים אמרו לנו, 'ג'ורג' קלוני יהיה האחרון על השטיח האדום וכשהוא יורד מהשטיח, יש לכם שתי דקות'.

  לי היו שתי שורות של דיאלוג ואמרתי לעצמי 'אוי ואבוי אם אני דופק את זה כי יש לנו רק טייק אחד וכל הטיול לקאן יורד לטמיון'. הדבר היחיד שלא לקחנו בחשבון הוא שיהיה כל כך רועש. לא יכולת לשמוע אף אחד מדבר והייתי חייב לקרוא שפתיים. אבל היינו מוכנים לקשיים האלה, כי עד אז כבר הספקנו לצלם בפסטיבל הסרטים 'סאנדנס' ביוטה. חשבו שאנחנו מצלמים סרט תיעודי כי אז לא הכירו את הסדרה ואף אחד לא ידע מי אנחנו".

   

  מה יקרה בעונה הבאה?

   

  אלין: "אני עדיין לא יודע בדיוק, אבל אני מוכן לאמר שהחבר'ה התבגרו ויצאו לדרך עצמאית. לסדרה היתה תחושה שונה בכל עונה, וזה ימשיך כך".

   

  עד מתי תמשיכו לרוץ עם "הפמליה"?

   

  קונלי: "בשמם של כל השחקנים בסדרה אני יכול לאמר לך: אנחנו נהיה שם כל זמן שהם ירצו אותנו, אבל מגיע הזמן שזה עלול להיות מוגזם. 15 שנה? כמובן שלא. בעולם מושלם, שמונה עונות יהיו נהדר. אבל מי יודע".

   

  אלין: "אני עובד על הפמליה שבעה ימים בשבוע ונהנה מכל רגע. הייתי רוצה לעשות לפחות שמונה עונות ואם מישהוא רוצה עוד... יהיו עוד".

   

  חשבת על סיום לסדרה?

   

  "בוודאי שלא. אין לי אפילו סוף לפרק שאני כותב עכשיו. ככה זה תמיד בכל עונה. אין לי מושג מה יקרה".

   

  "הפמליה" - עונה חמישית, מיום ב' 30.3 ב-23:00, yes stars comedy

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הפמליה". המציאות לא רחוקה מהדמיון של דאג אלין
  לאתר ההטבות
  מומלצים