שתף קטע נבחר

עושים פסח בכותל

פתקי הבקשות שלכם - בדרך להטמנה בהר הזיתים: עובדי הכותל החלו בפינוי אלפי הפתקים לכבוד הפסח. רב הכותל ל-ynet: "התהליך אורך 3 ימים כדי לא לפגוע בתפילות; מקפידים שאף אחד לא יקרא את הפתקים לפני קבורתם"

גם הכותל מתמרק לכבוד הפסח: ברחבת הכותל המערבי החלו היום (א') לפנות את הפתקים שנטמנו בין אבני הכותל המערבי, לקראת החג. פתקים אלו מפונים על ידי עובדי הכותל פעמיים בשנה ונטמנים בגניזה.


הרב רבינוביץ' והמפנים (צילום: רויטרס)

 

עבודת הוצאת הפתקים נעשית תחת פיקוח

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ'. הרב מסביר בשיחה עם ynet: "פעמיים בשנה אנחנו מקיימים 'ישן מפני חדש תוציאו' ומנקים את הכותל המערבי מהפתקים שטמונים בו. מדובר בכמויות אדירות, הן בגלל מספר האנשים הגדול שפוקד את המקום במהלך השנה וגם בזכות האמצעים הטכנולוגים המאפשרים להעביר בקשות מכל העולם". 

 

לדברי הרב, "עובדי הכותל אוספים את כל הפתקים בשקים גדולים ומתוך כבוד קוברים אותם בהר הזיתים. הם מוציאים אותם באמצעות מקלות עץ ולא במתכת כדי לא לפגוע באבנים הקדושות, כשם שעל המזבח לא הניפו ברזל, וטובלים במקווה לפני שהם מכניסים ידיהם לחריצי הכותך. אנחנו כמובן מקפידים שאף אחד לא יקרא את הפתקים לפני הקבורה. כדי שלא להפריע למתפללים, התהליך  נעשה בשעות ריקות יחסית ברחבת הכותל ולא בשעות העומס, ולכן התהליך אורך שלושה ימים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפתקים. בדרך לגניזה
צילום: רויטרס
מומלצים