שתף קטע נבחר

דיווח: ארה"ב הזהירה את סודן לפני התקיפה

נמשכת התעלומה סביב התקיפה המיוחסת לישראל בסודן: "מקורות מהימנים" אמרו לעיתון א-שרק אל-אווסט, כי לפני תקיפת משאיות הנשק הזהיר גורם אמריקני את הסודנים מפעולה, אם ההברחות לא ייפסקו

האם סודן קיבלה התרעה לפני תקיפת שיירת הנשק של חמאס? גורם אמריקני התקשר לפני התקיפה לבכיר סודני והזהיר אותו כי יש מי שעוקב אחר הברחת הנשק מסודן לרצועת עזה וכי על ההברחות להיפסק מיד - כך אמרו "מקורות מהימנים" לעיתון א-שרק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון, המפרסם הבוקר (יום ב') את הדברים.

 

לפי הדיווח, הגורם האמריקני ביקש מהבכיר הסודני להעביר את ההתרעה באופן מיידי לממשלה בחרטום.

אותו גורם שמסר את הפרטים נשאל מה היתה תגובתה של חרטום לאזהרות האמריקניות, וזה אמר כי "הגורמים הסודנים הרלוונטיים הבטיחו לבחון את העניין".

 

עוד דיווח העיתון, כי זמן קצר לאחר ההתרעה בוצעו התקיפות, ולכן בכירים בסודן חשבו כי ארצות-הברית ביצעה אותן, דבר שבוושינגטון הכחישו. אולם, אחר כך החלו בחרטום להפנות את האצבע המאשימה לעבר ישראל - שלא הגיבה על האשמות.

 

במקביל, גורמים אמריקנים הכחישו כי ארצות-הברית תקפה בסודן. "הכוחות האמריקנים לא ביצעו שום תקיפה אווירית, לא ירו אף טיל ולא ביצעו שום מבצע צבאי בסודן ובסביבותיה", נכתב בדיווח. 

 

דבר התקיפה נחשף ביום חמישי בשבוע שעבר, כאשרה רשת הטלוויזיה האמריקנית CBS דיווחה, כי מטוסי חיל האוויר תקפו לפני כחודשיים משאיות שהובילו אמצעי לחימה לרצועת עזה בשטח סודן.

על-פי הדיווח בתקיפה בחודש ינואר הופצצו 17 משאיות ונהרגו בה 39 בני אדם. גורמים מדיניים וגורמי צבא מסרו בתגובה כי "ישראל אינה מתייחסת לפרסומים מסוג זה".

 

בשבת דיווחה רשת ABC בארצות-הברית כי ישראל תקפה בסודן שלוש פעמים מאז ינואר. גורמים רשמים בארצות-הברית אישרו כי ישראל ביצעה את התקיפה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרידי המכונית שהותקפו בסודן
מומלצים