שתף קטע נבחר

לבני מבטיחה: נהיה אופוזיציה אחראית ולוחמת

בישיבת סיעת קדימה אמרה לבני כי מפלגתה היתה יכולה להיות בממשלת נתניהו, אך בחרה שלא להצטרף אליה. היא הבטיחה: "לא נהסס לתקוף את הממשלה כשתעשה צעדים שלא ייטיבו עם מדינת ישראל"

רגע לפני שהם נפרדים מהתיקים שלהם, התכנסו בצהריים (יום ב') בכירי קדימה לישיבת סיעה בכנסת. יו"ר המפלגה, ציפי לבני, הכינה את חבריה לישיבה בספסלים האחוריים ואמרה: "אנחנו יכולנו להיות חלק מהתופעות שמרכיבות את הממשלה הזו, בחרנו שלא. נהיה אופוזיציה אחראית ולוחמת".

 

לבני, שתהיה יו"ר האופוזיציה, אמרה עוד כי קדימה תשרת את העם מחוץ לממשלה. "בין אם מדובר בעניינים כלכליים וביטחוניים אנחנו נגלה אחריות. אנחנו לא נהסס לתקוף את הממשלה כשתעשה צעדים שלא ייטיבו עם מדינת ישראל". היא הבטיחה להוות אלטרנטיבה: "נדמה שההתנהלות שלנו וההחלטות שלנו הו רק תחילת המסע שלנו באופוזיציה".

 

בקדימה לא מתכוונים לעשות חיים קלים לממשלה החדשה. מפלגת השלטון היוצאת מתכוונת להגיש למזכירות הכנסת את 20 החתימות הנדרשות על פי תקנון הכנסת

כדי להפוך את ההצבעה על השבעת הממשלה להצבעה שמית ולא אלקטרונית, וכך ייאלצו כל חברי העבודה להביע בקולם את תמיכתם - או התנגדותם - לממשלה החדשה.

 

עם זאת, הוחלט במפלגה לתמוך במועמדותו של ח"כ רובי ריבלין לתפקיד יו"ר הכנסת. לבני נפגשה עם ריבלין ושמעה ממנו על תפיסת עולמו בנוגע לניהול הרשות המחוקקת. בסיעת קדימה לא הביעו התנגדות להצעה.

  

במקביל, הגיש ח"כ יוחנן פלסנר, גם הוא מקדימה, הצעת חוק הקובעת כי מספר שרי הממשלה יוגבל ל-18. הצעתו של פלסנר זהה להצעה שקודמה בכנסת היוצאת על ידי הליכוד - בין היתר בתמיכתו הנלהבת של ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. ממשרד החוץ לאופוזיציה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים