שתף קטע נבחר

ריבלין נבחר ליו"ר הכנסת ללא מתנגדים

ברוב של 90 חברי כנסת וללא מתנגדים, נבחר המועמד היחיד שוב לתפקיד בו כיהן בכנסת ה-16. אחר-כך זכה למחמאות מכל עבר, ולבני הדגישה: "בחרנו בך בגלל מה שאתה כאדם"

כמעט שלוש שנים מאז נפרד מהכסא הגדול ביותר בבית המחוקקים הישראלי - כס יושב ראש הכנסת - חזר אחר הצהריים (יום ב') רובי ריבלין לתפקיד הרם, כשנבחר ליושב ראש הכנסת ה-18.

 

ריבלין מסיעת הליכוד היה המועמד היחיד, ונבחר ברוב של 90 תומכים, ללא אף מתנגד. מיד לאחר הצבעה זכה לחיבוקים חמים וברכות מכל עברי המליאה. מנהל הישיבה והיו"ר הזמני בשבועות האחרונים - ותיק החברים שאינו שר נכון להיום, מיכאל איתן - העניק לו את "השרביט שקיבלתי משמעון פרס".


פטיש וראש. איתן וריבלין מחליפים חיוכים ותפקידים (צילום: גיל יוחנן)

 

בנאומו ציין ריבלין ש"המחלוקת, הוויכוח, הדיון הנוקב, ואף זעקת המחאה והתסכול של המיעוט - יפים לבמה זו, לכנסת, מאלפי זהב וכסף. הבית הזה, הוא ביתו של העם - לא של נבחרי העם. ואם בבית הזה, על תפארתו, לא יישמע קולו של העם, מה בצע לנו בו? מה בצע לנו באולמותיו הממוזגים, רחבי הידיים?".

 

הוא גם החמיא ליו"ר הכנסת היוצאת דליה איציק "אשר השכילה לגדל ולפאר את הכנסת, ולהשיב ימיה כבראשונה".

 

מיד לאחר שנאם, ריבלין הנרגש החל לנהל את הישיבה - שעסקה בציון 30 שנה לחתימת הסכם השלום עם מצרים. ראש הממשלה היוצא, אהוד אולמרט, החמיא לו ואיחל ש"ישלוט בכנסת ביד רמה", מחליפו נתניהו ציין בפניו שנבחר גם "מתוך חיבה עמוקה שרוכשים לך חברי הבית על תפקודך בתפקיד זה בפעם הקודמת ועל תפקודך כאיש ציבור", ואילו שרת החוץ ציפי לבני אמרה שסיעתה תמכה בו מתוך האופוזיציה העתידית, "לא מתוך המפלגה שבה אתה חבר אלא מתוך מה שאתה מייצג כאדם".

 

בעקבות בחירתו של ריבלין תותר החל ממחר כניסה לכנסת בג'ינס - כפי שהצהיר לראשונה ב-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין, היום. מה לנו האולמות הממוזגים?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים