שתף קטע נבחר

המלצה לשר הפנים: רמלה ולוד יהיו רמלוד

ועדה מיוחדת של משרד הפנים בחנה את מצבה העגום של עיריית לוד והמליצה לאחד אותה עם עיריית רמלה. שר הפנים המיועד אלי ישי יצטרך להכריע

הערים שיחוברו להן יחדיו? ועדה מיוחדת שהקים שר הפנים היוצא, מאיר שטרית, המליצה היום (ב') לאחד את לוד ורמלה תחת רשות עירונית אחת. אולם שטרית לא יהיה זה שיכריע בנושא, שכן המסקנות יועברו לפתחו של שר הפנים המיועד, אלי ישי, שיצטרך להחליט לגבי עתיד שתי הערים.

 

זה שנים ארוכות שמצבה של עיריית לוד הולך ומידרדר, בעוד חובותיה רק תופחים. העובדים נאלצו כמה פעמים לנקוט צעדי מחאה ואף לפתוח

בשביתה לאחר שלא קיבלו את משכורותיהם. כיום פועלת בעיר ועדה קרואה של משרד הפנים זו הפעם השנייה.

 

בעקבות המצב העגום בלוד הורה השר שטרית להקים ועדה שתבחן את איחוד שתי הרשויות. הוועדה בראשות אריה פרג'ון סיימה את עבודתה והמליצה פה-אחד למזג בין רמלה ללוד. אולם בשל חילופי השלטון יועבר הנושא לידי שר הפנים החדש שיכריע אם לאשר את המהלך.

 

אחת ממסקנות הוועדה היתה להעמיד ראש העיר רמלה, יואל לביא, כראש הרשות החדשה שתקום. לביא, השוהה כעת בחו"ל, אמר בתגובה כי

"מדובר בהמלצה מבורכת ואנו מקווים שהתנאים שהמדינה תעמיד יאפשרו את סגירת חובותיה הכבדים של לוד. רק יתאפשר מתן סל שירותים זמין ואיכותי לשביעות רצונם של תושבי שתי העריםורמלה.

 

עוד אמר לביא כי "יש לזכור שהצורך באיחוד רמלה ולוד נובע בעיקר מרמת הניהול הטובה והיעילה של העיר רמלה. לכן, אסור שהאיחוד ייפגע בסל השירותים הניתן כיום לתושבים. בתור ציוני אעשה כמיטב יכולתי כדי ששתי הערים יאוחדו בצורה הטובה ביותר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחליט. ישי
צילום: גיל יוחנן
הולך הביתה. שטרית
צילום: גיל יוחנן
צילום: ראובן שוורץ
יקבל קידום? ראש העיר רמלה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים