שתף קטע נבחר

למרות החרטה: 10 חודשי מאסר לדרור אלפרון

בנו של יעקב אלפרון ביקש מבית המשפט להקל בעונשו כדי שיוכל לתמוך במשפחתו, אך בסופו של דבר נגזר עליו מאסר בפועל בגין סחיטה באיומים של מארגן מסיבות

דרור אלפרון, בנו החייל של העבריין שנרצח, נשלח לעשרה חודשי מאסר בפועל. בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ג') את העונש, לאחר שאלפרון הורשע בהסדר טיעון בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות. בנוסף, נגזרו עליו 23 חודשי מאסר על תנאי וקנס של עשרת אלפים שקלים.

 

במסגרת שלב הטיעון לעונש, ביקש אלפרון להקל בעונשו כדי שיוכל לסיים

את שירותו הצבאי, ללמוד ולתמוך במשפחתו. ואולם, בית המשפט לא התחשב בבקשה וגזר עליו את העונש שנקבע בעסקת הטיעון. על קטין בן 16 שהואשם יחד איתו נגזרו מאה שעות לטובת הציבור, ללא הרשעה.

 

לפני כארבע חודשים הואשם אלפרון, בן 21, בסחיטה באיומים. מאותו דיון בבית המשפט יצא אביו יעקב - ואז נרצח בפיצוץ מכוניתו. משפטו של אלפרון נפתח לאחר עיכובים רבים. בין היתר, משום שהוא הסגיר את עצמו למשטרה לאחר שהיה מבוקש לחקירה במשך כשלושה שבועות.

 

אמו של דרור, אהובה אלפרון, אמרה לאחר מתן הכרעת הדין: "זו הפעם האחרונה שאחד מילדיי מגיע לבית המשפט. הסדר הטיעון הזה מאוד קשה לי, אבל מי יכול לנצח את המערכת?".

 

לפי כתב האישום, אלפרון סחט בעל פה ואיים על מארגן מסיבות - כדי שזה ייתן לו את רווחיו. הפרקליטות טענה כי קיימות בידיה הודעותיו של המתלונן וכן שיחת טלפון מוקלטת בין השניים, המוכיחות את האשמה.

 

מכתב האישום עלה כי אלפרון הציג את עצמו בפני מארגן המסיבות ואמר לו כי שמע שמאיימים

עליו ולוקחים לו כספים מהקופה - ושהוא יכול לפתור את בעיותיו. למרות שסורב, התעקש אלפרון ואמר כי הוא יודע שמרוויחים כסף בעסקי המסיבות: "מה שאני מבקש ממך בסך הכל זה שתפרגן לי".

 

עוד תואר כי אלפרון שאל כמה כסף מרוויחים מכל מסיבה, והמפיק השיב לו - כ-6,000 שקלים. בתגובה אמר לו אלפרון כי לאחר כל מסיבה עליו לשלם לו 1,500 שקלים. מארגן המסיבות השיב כי אז לא יהיה לו שווה לערוך מסיבות, ובתגובה ענה אלפרון: "אם אתה לא משלם לי, אז אל תעשה מסיבות". המתלונן אמר לאלפרון כי הוא יחשוב על ההצעה, אך האחרון תפס אותו בחולצתו ודרש ממנו להחליט מיד כשהוא מסתכל עליו "במבט מאיים" - כך על פי כתב האישום.

 

הנסחט העביר כסף בסופו של דבר תחת האיומים, ובהמשך ביקש "הנחה" בגלל ההפסדים, אך אלפרון לא הסכים. כאשר כבר לא נותר לו כסף לערוך עוד מסיבה, אלפרון נתן לו 6,000 שקלים והורה לו להחזיר לו את הכסף עם ריבית של 20 אחוז לשבוע. כך המשיכו מעשיי הסחיטה של אלפרון גם במסיבות נוספות. בסך הכל העביר להם המתלונן אלפי שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
דרור אלפרון בבית המשפט. ארכיון
צילום: עופר עמרם
מומלצים