שתף קטע נבחר

שוודיה אישרה נישואי זוגות חד-מיניים

ברוב של 261 תומכים לעומת 22 מתנגדים אישר הפרלמנט השוודי את התיקון לחוק הנישואים, המבטל את האבחנה החוקית בין זוגות חד-מיניים להטרוסקסואלים. "משמעות ההחלטה היא שלמגדר אין יותר השפעה על האפשרות להינשא", נכתב בהודעת הממשלה

שוודיה תתיר לזוגות חד-מיניים להינשא באופן חוקי החל מהחודש הבא - לאחר שהפרלמנט הצביע הלילה (יום ד') ברוב מוחץ לאשר זאת. התיקון לחוק הנישואים, שכרגע מתיר לזוגות חד-מיניים להירשם כבני זוג אך לא להינשא באופן רשמי, ייכנס לתוקפו ב-1 במאי, על פי לוח הזמנים שנקבע בחוק.

 

מדינות סקנדינביה ידועות בגישתן הליברלית כלפי הומוסקסואלים ולסביות, והן היו המדינות הראשונות באירופה שהעניקו לבני זוג מאותו מין זכויות שוות לאלה שמהן נהנים זוגות הטרוסקסואלים. באמצע העשור הקודם, העניקה שטוקהולם לזוגות חד-מיניים את הזכות להירשם כבני זוג, וב-2002 התירה לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים.

 

אישור התיקון היה צפוי, ותמכו בו 261 קולות, לעומת 22 מתנגדים. "משמעות ההחלטה היא שלמגדר אין יותר השפעה על האפשרות להינשא", נכתב בהודעה שפרסמה ממשלת שוודיה באתר האינטרנט הרשמי שלה. המפלגה הנוצרית-

דמוקרטית, החברה בקואליציה בת ארבע המפלגות בשוודיה, סירבה לתמוך בחוק.

 

החוק החדש מבטל את האבחנה החוקית בין זוגות חד-מיניים להטרוסקסואלים, אך לא כופה על כמרים להשיא זוגות חד-מיניים אם הם אינם מעוניינים לעשות כן. הכנסייה השוודית-לותרנית כבר הודיעה כי היא מוכנה לערוך טקסי נישואים ואיחוד חד-מיניים, אך טענה כי היא מעדיפה לשמור את המושג "חתונה" לנישואים הטרוסקסואלים בלבד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למגדר אין השפעה על הזכות להינשא
צילום: AP
מומלצים