שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': לא לעדכן אותי על חקירת ליברמן

השר לביטחון פנים נועד עם מפכ"ל המשטרה, וביקש להקפיד על ההנחייה לא לעדכן אותו על חקירות אישי ציבור. נגד יו"ר ישראל ביתנו, המפלגה של אהרונוביץ', מתנהלת חקירה מסועפת. במערכת האכיפה אומרים כי בקרוב ייחקר שוב

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', נפגש הבוקר (יום ה') לראשונה מאז כניסתו לתפקיד עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן. הוא הנחה את המפכ"ל לא לעדכנו ולא לשתפו בפרטי חקירותיהם של אנשי ציבור. אהרונוביץ' הוא איש ישראל ביתנו, ונגד יו"ר המפלגה שלו, שר החוץ אביגדור ליברמן, מתנהלת חקירה פלילית.

 

אהרונוביץ' אמר כי הוא מודע לעובדה שקיימת הנחיה שהשר לביטחון פנים לא יתערב בחקירות רגישות, "אך למען הסר ספק, אני מבקש לחדד הנחיה זו, ומתכוון לפעול על-פיה באדיקות". הוא נועד עם המפכ"ל במשרדו בתל-אביב.

 

השר ליברמן חשוד שקיבל שוחד דרך חברת ייעוץ שבה עבדה בתו מיכל. נוסף לעבירת השוחד, חשוד ליברמן בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בהחלטת בית משפט המחוזי בתל-אביב ממרס 2008, שדחה את ערעורו של ליברמן על הרשאת השימוש בחומרים שנתפסו במשרדיו של עורך דינו, נכתב: "במעשי ליברמן דבק יותר מגוון פלילי". שבועיים לפני הבחירות נעצרו במסגרת החקירה שבעה ממקורביו של ליברמן. בעקבות זאת עתר לבג"ץ נגד הימשכות ההליכים נגדו, ובדיון שנערך לפני שבועיים בעתירה טענה המשטרה כי ליברמן ממשיך בביצוע עבירות פליליות גם בימים אלה.

 

במערכת אכיפת החוק אמרו כי השר ליברמן צפוי להיחקר בעניינו שוב בקרוב. ליברמן עצמו אמר אתמול בעניין: "אני לא יודע על כך דבר. כרגיל, אתעדכן בתקשורת". יו"ר ישראל ביתנו הפתיע אתמול כשהגיע לטקס חילופי השרים במשרד לביטחון פנים. "יצחק אהרונוביץ' מכיר את העבודה ויודע מה לעשות", אמר בטקס.

 

אהרונוביץ', שאכן מכיר היטב את המדים הכחולים, פנה לפיקוד המשטרה הבכיר: "לפני כמעט 40 שנה קשרתי את גורלי עם שירות למען ביטחון המדינה ואכיפת החוק בה, עת התגייסתי כקצין צעיר למשמר הגבול. האתגרים הניצבים בפני מערכת ביטחון בישראל קשים ומורכבים שבעתיים, ודווקא כיום, בשל ההשלכות הביטחוניות והחברתיות הנובעות מהמשבר העולמי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ' נכנס לתפקיד
צילום: דודי ועקנין
עם ליברמן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים