שתף קטע נבחר

זירת הקניות

ארדן: ארחיב את סמכויות המשרד להגנת הסביבה

עם כניסתו לתפקיד הודיע השר החדש להגנת הסביבה כי יפעל לריכוז סמכויות סביבתיות שנמצאות באחריות משרדי התחבורה והתשתיות. כשדיבר על חולשת האכיפה אמר: אשמח לעבוד בשיתוף פעולה עם התעשייה; הם חשובים לצמיחה ולמשק הישראלי. אבל תהיה אפס סבלנות כלפי מזהמים שיעדיפו את האינטרס הכלכלי שלהם על-פני בריאות ילדינו"

כניסתו של השר החדש גלעד ארדן למשרד להגנת הסביבה לוותה היום (ה') בהבטחה שאפתנית: בטקס חילופי השרים בירושלים אמר ארדן כי בקרוב יחל מהלך שיוביל לשינוי מבנה המשרד ולהרחבת סמכויותיו. השר היוצא, גדעון עזרא, איש קדימה, שיגר הבטחה משלו - להמשיך ולתמוך בפעולות המשרד גם מספסלי האופוזיציה.

 

"בהתאם לסיכום עם ראש הממשלה, תוך 60 יום מישיבת הממשלה הראשונה תקום ועדת מומחים חיצונית, שתמליץ לממשלה על מבנה מודרני למשרד להגנת הסביבה. זאת, כדי שיוכל להוביל מהפכה ירוקה", אמר ארדן.

 

לצד הברכות ומילות הנימוס שחלק ארדן לעובדי המשרד ולשותפיו העתידיים, התייחס השר החדש גם לחולשות של המשרד שבראשו יעמוד. בתשובה לשאלת ynet הבהיר השר כי אחת הבעיות מהן סובל המשרד היא הפיזור של סמכויות הקשורות להגנת הסביבה בין משרדי הממשלה השונים כמו משרד התחבורה ומשרד התשתיות.

 

"משרד התחבורה אחראי היום יותר מהמשרד להגנת הסביבה על זיהום האוויר, ואגף ההתייעלות האנרגטית של משרד התשתיות – על 8 מיליון השקלים שבתקציבו – גם הוא אינו חלק מהמשרד להגנת הסביבה", אמר ארדן.

 

ארדן התייחס גם לחולשתו של המשרד בתחום האכיפה - נושא שמיקד אליו ביקורת חריפה מצד מבקר המדינה וגורמים נוספים בשנים האחרונות. "אשמח לעבוד בשיתוף פעולה עם התעשייה. הם חשובים לצמיחה ולמשק הישראלי", אמר ארדן, "אבל תהיה אפס סבלנות כלפי מזהמים שיעדיפו את האינטרס הכלכלי שלהם על-פני בריאות ילדינו".

 

השר החדש חלק מחמאות לשר היוצא, גדעון עזרא, וכינה אותו שר מצויין ואדם ישר והגון. עזרא, כאמור, הבטיח לתמוך בפעולות המשרד ובנושא שקידם. "הייתי פה שלוש ורבע שנים שעברו ביעף. זה מעיד על כך שהתפקיד מעניין וחשוב. אני יוצא לדרך חדשה בכנסת בכיף, ומבטיח לתמוך במשרד גם מספסלי הכנסת, ולתת גיבוי לכל המהלכים שניסיתי לקדם בו".

 

עזרא לא התעלם מהביקורת הרבה שספג בתקופת כהונתו, ואמר: "התקשורת כינתה אותי 'השר הגרוע ביותר שהיה אי-פעם במשרד'. אז עכשיו אתם משתחררים ממנו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד ארדן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים