שתף קטע נבחר

בדקנו: מסך מחשב 24 אינץ' של פיליפס

המסך החדש של פיליפס מגיע עם פאנל IPS איכותי מהמצוי, ומציע בתמורה תמונה חדה עם צבעים מדוייקים למשתמשים כבדים. בדקנו

שלל הדגמים החדשים של מסכי מחשב, שמציפים את השוק בתקופה האחרונה, מציעים ביצועים סבירים ושטח מסך גדול עבור הכסף. המחיר רק יורד ויורד. הרכיב שתורם או מאפשר למעשה את הוזלת המחירים הינו פאנל LCD מסוג TN, שנמצא ברוב המוחלט של דגמי מסכים. פאנל ה-TN מספק עבור שימוש כללי של אינטרנט, עיבוד תמלילים ומשחקים, אולם מי שמבקש דיוק והפרדת צבעים טובה יותר יצטרך להשקיע במסך עם פאנל יקר יותר, כגון זה שנמצא במסך הנסקר.

 

דגם ה- 240PW9EB של Philips מגיע עם פאנל מסוג H-IPS ששייך לדור חדש ומשופר יותר בהשוואה לפאנלי IPS קודמים.

 

עיצוב עסקי. כאילו.

העיצוב סולידי למראה, עם מסגרת וגוף בצבע שחור פחם מט עם לוגו כסוף ופס מואר כחלחל, כאשר ניתן לכוון את עוצמתה של נורה ה- LED הכחולה בחזית. המסך משדר

צילום: dtown

"באתי לעסקים, אבל לא במטרה להיות מרובע מדי" עם פינות עגלגלות שמרככות את המראה לעין.

 

מבחר הכניסות בסיסי למדי וכולל רק VGA או DVI, חסרה כניסת HDMI (אם כי ניתן לרכוש מתאם DVI-HDMI) או כניסות וידאו נוספות, מה שהופך לסטנדרט מקובל יותר  בתחום המחירים של דגם זה. בנוסף לכניסות הווידאו, ניתן למצוא כניסת USB המיועדת לכבל שמגיע מהמחשב, אך מבחר חיבורי ה- USB עומד על יציאה אחת בלבד שנמצאת בצד. מינימליסטי למדי.

 

בנושא הכיוונונים, כאן דווקא לא חסכה פיליפס והיא מאפשרת גמישות רבה בהתאמת גוף המסך לעבודה נוחה: ניתן להגביה את מסגרת המסך עד לגובה 19 ס"מ מעל השולחן, אפשר לסובב אותה למצב מאונך (Pivot), להטות בזוית אל מול המשתמש וגם לסובב על ציר אופקי לשני הצדדים. יפה.

 

שלושה מצבי יחס תמונה

לחצני התפעול ממוקמים בשורה, בפינה הימנית תחתונה של המסגרת, פונים אל החזית, מה שמקל על תפעולם. התפריט כולל את כל הפרמטרים הנדרשים לכיול תמונה מלא והוא פשוט למדי להפעלה.

 

ראשית, ניתן לבחור בין שלושה יחסי תמונה, הראשון הינו Wide Screen שפורש את התמונה (ללא קשר לרזולוציה המקורית שלה) על כל שטח המסך, השני מצמצם את התמונה ליחס 4:3 והשלישי מהווה מצב NR שמציג את האות באותה הרזולוציה שהגיעה מכרטיס המסך של המחשב, ביחס של 1:1.

 

בהמשך, ניתן לכוון בהירות, ניגודיות טבעית, ניגודיות דינמית (מכונה כאן Smart Contrast) וגם לכוון גאמה. תפריט הצבע מאפשר לכוון טמפרטורת צבע כללית בערכים קבועים בין 500K לבין 11,500K, ניתן לבחור בפרופיל sRGB, או לכוון כל צבע בנפרד. במצב ברירת המחדל, הצבע האדום רווי מדי, הורדה בערך שלו הופכת אותו לטבעי יותר, גם הירוק זוכה לטיפול דומה, באופן כללי, מסך זה מציג צבעים עזים למדי, עם הפרדת גוונים מצויינת ואופי תמונה תוסס לעין.

 

הלחצן השמאלי ביותר בשורה, מספק קיצור דרך אל מספר מצבי תמונה קבועים מראש, כמו למשל מצב Office Work שמוריד בהירות ונועד להקל על העין בשעות רבות של עבודה משרדית, מצב Image Viewing שפועל באופן הפוך לאחרון ומציג תמונה "עזה מהחיים" שעוזרת להרשים את החברים בעת הצגת תמונות על המסך. בסופו של יום, מצב התמונה המוצלח ביותר הינו זה, הידני, שעבר כיול בתחילת הבדיקה.

 

תמונה נקיה

הדבר שבולט ביותר באיכות המסך הוא הנקיון לעין ולובן הלבן, אין צהבהבות (שניכרת לעיתים במסכים זולים יותר) אין ולא שמץ של ריצוד בעין, גם לאחר שעות רבות של

עבודה מול המסך לא מורגשת עייפות או כאב עיניים.

 

זויות הצפיה מצויינות ביחס למסכי LCD, במישור האופקי, הטיה לזווית גדולה מחשיכה במעט את התמונה, מבלי לפגוע באופי הצבע או לצבעו את המסך בגוונים מוזרים.

תוצאה טובה דומה מתקבלת גם בציר האנכי, אפילו הטיה לזווית גדולה מאוד אינה פוגעת באופן ניכר בתמונה.

 

בניגוד למספר דגמים מודרניים, חזית המסך מגיעה בגימור מט ולא מבריק, מה שמאפשר לעבוד בסביבה מוארת ללא חשש להשתקפויות. הניגודיות הסטטית עומדת על 1,000:1, נתון זה ישמע אולי נמוך למדי בהשוואה למסכי TN ש"מפגיזים" במספרים בני עשרות אלפים, אבל במבחן המציאות השחור אכן שחור למראה בתאורת יום, גם כשהתאורה בחדר נכבית, ממשיך השחור להפגין ביצועים משביעי רצון, כמו כן, במסך שבדקנו לא נצפתה בעיית זליגת אור.

 

פיליפס הטמיעה בדגם 240PW9EB מנגנון ניגודיות דינמית שמעלה את הערך ל- 3,000:1 תוך שהוא עושה זאת בצורה טובה, מבלי להטריד את עין הצופה בשינויי תאורה פתאומיים או רעות אחרות שנלוות לעיתים למנגנון זה.

 

מתאים למשחקים

בדיקה עם המשחק Armagetron מדגימה צבעים עזים על רקע שחור וקוי רצפה לבנים שנעים במהירות רבה מתחת לגלגלי האופנוע, כאן מפגין המסך התמודדות טובה מאוד עם תמונה ניגודית שמשלבת שחור, לבן וצבעים נוספים בכפיפה אחת. הפסים הלבנים שחולפים במהירות על הרצפה השחורה, מראים כי מהירות התגובה (שעומדת על 5ms) חפה ממריחות בולטות, והופכת את הפיליפס גם כפלטפורמה מתאימה למשחקי תלת ממד מהירים ומורכבים גרפית.

 

כמו השחור, גם הלבן מבהיק בצחורו, כמו סדין לאחר כביסה איכותית, הוא לא מקבל כאן גוון אפור, זאת מבלי לוותר על הצגת יתר הצבעים בפירוט ובעוז. יכולת זאת נבדקת בפתיחה של הסרט שודדי הקאריביים 2: תיבתו של איש מת, שמתרחשת במזג אויר גשום ואפור, למרות האפור שמסביב, הצבעים בתמונה עזים ולא מאבדים את חיוניותם.

כאן מתגלה גם כושר הפירוט של המסך, כשהוא חושף פרטים רבים גם בחלקי התמונה הכהים ומצליח להביא לניגודיות טובה, זאת מבלי להפוך את הקטעים הכהים לגושים שחורים חסרי חיים.

 

הפתיחה של הסרט Shooter מוצגת גם היא בגוונים עזים וחיים, בלווית חדות מצוינת, פרצופיהם של שני הצלפים במארב גלויים היטב לעיני הצופה, למרות שהם מוצלים

מאור מתחת למעטה הסוואה, הגוונים החומים צהובים חיים למראה, רובה הצלפים של מארק וולברג חד מאוד לעין.

 

רזולוציית המסך הינה 1920X1200 פיקסלים, מה שמאפשר להציג סרטי 1080p במלוא הדרם; הפיליפס חושף בקלות כל איכות טכנית ירודה של קובץ וידאו, מה שמבליט גרעיניות בחלק מהסרטים שאינם מוגשים בצורה מושלמת, אין כאן מנגנון החלקת תמונה דומיננטי, כפי שמצוי למשל בטלוויזיות ולכן התמונה עלולה להיות לפעמים גרעינית.

למרות האמור לעיל, סרטי DivX מוצגים דווקא באופן סביר, זאת באופן יחסי לגודל המסך ולרזולוציה הגבוהה שלו.

 

הפרדת צבעים בלי טריקים

דגם 240PW9EB של פיליפס מבדל עצמו מהמוני דגמים אחרים בעזרת שימוש בפאנל S-IPS שמספק ביצועי הפרדת צבעים ויכולת הצגת גוונים טובים יותר, זאת בלי הצורך להשתמש בטריקים כגון אינטרפולציה או שיטות אחרות שמסייעות למסכים בעל פאנל TN עם ששה ביט להציג במפרט הטכני-שיווקי טווח גוונים דומה לזה של פאנלי IPS או PVA שמגיעים עם תמיכה טבעית בשמונה ביט ו- 16.7 מיליון גוונים ובפועל מציגים תמונה איכותית בהשוואה.

 

דגם זה אינו מיועד דווקא בלעדית לגרפיקאים, אנימטורים או אנשי מקצוע בתחום, אלא גם למשתמשים כבדים שנוהגים לבלות שעות ארוכות אל מול המסך ומבקשים לקבל תמונה חיה, חדה ועם צבעים בוהקים, הוא מציג תמונה חדה מאוד בטקסטים ואינו מעייף את העין, מתפקד מצויין במשחקים וגם בסרטים (למרות תופעת גרעיניות מסויימת) ובסופו של יום משמש ככלי עבודה ובידור גם יחדיו.

 

לסקירה של Philips 240PW9EB  באתר dtown

 

Philips 240PW9EB

ציון:

מחיר: 3,190 ש"ח

אחריות: איסטרוניקס מחשבים ותקשורת

 

יתרונות: איכות תמונה, זויות צפיה, אפשרויות כיוונון

חסרונות: מבחר חיבורים מצומצם

שורה תחתונה: לעבודה ולמשחקים רציניים

 

מפרט טכני

גודל: 24 אינץ' 

רזולוציה: 1920X1200 פיקסלים

בהירות: 400 cd/m²

סוג פאנל: H-IPS

צבעי תצוגה: 16.7 מיליון

ניגודיות דינמית: 3,000:1

ניגודיות טבעית: 1,000:1

מהירות תגובה: 5ms g2g

זוויות צפיה: 178º/178º

כניסות: D-SUB (VGA), DVI-D, USB

אפשרות Pivot: כולל

רמקולים: לא כולל

מידות: רוחב 559 מ"מ, גובה 435 מ"מ עומק (כולל סטנד) 220 מ"מ

משקל: 8.12 ק"ג

צריכת חשמל: 45w-90w

 

למפרט המלא באתר היצרן

 

לכל סקירות המסכים

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לעבודה ומשחקים
צילום: dtown
לאתר dtown
מומלצים