שתף קטע נבחר

נתניהו ממהר לבטל את בניית מעון ראש הממשלה

נתניהו מתכוון לבטל כבר בישיבה הראשונה את אחת ההחלטות האחרונות של אולמרט ולחסוך 650 מיליון שקלים - עלות בניית המבנה החדש בירושלים. בממשלה בת 30 שרים, הוא צפוי להעביר את ההחלטה בקלות

הנושאים שעל סדר היום בוערים, אבל כנראה שביטול החלטת הממשלה הקודמת חשוב לא פחות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתכוון לדון בישיבת הממשלה הראשונה ביום ראשון בביטול ההחלטה להקים את מעון ראש הממשלה הרשמי בעלות של כ-650 מיליון שקלים.

 

אחת ההחלטות האחרונות שקיבלה ממשלתו של אהוד אולמרט היתה להקים את משרד ראש הממשלה והמעון הרשמי על שטח של כ-11 אלף מטרים רבועים בקריית הממשלה. למרות שהחפירות בשטח כבר החלו, מיהר יו"ר האופוזיציה דאז נתניהו לתקוף את ההחלטה והבטיח לבטלה.

 

נתניהו אמר אז כי "ההחלטה להשקיע 650 מיליון שקלים היא החלטה שאומרת הכול, ומסבירה את הכישלון הנורא של הממשלה". כעת מבקש נתניהו לקיים את הבטחתו ולהעלות את הנושא בישיבה. ככל הנראה, בממשלה המונה 30 שרים לא צפויה לנתניהו בעיה להעביר את ההחלטה ברוב קולות.


הדמיית המבנה המתוכנן. יישאר על הנייר?

 

אחרי המתקפה מכיוון נתניהו, בלשכת אולמרט הזכירו לו נשכחות: "מי שדחף את הפרויקט הזה אחרי שראש הממשלה המנוח יצחק רבין יזם אותו בסוף 95' היה נתניהו עצמו". הם ציינו כי בתקופת נתניהו נבחר בין היתר האדריכל, וכן השטח  עליו יוקם המבנה". אנשי נתניהו אמרו אז בתגובה: "בתקופה ההיא לא היה משבר כלכלי - ועכשיו יש".

 

בדברי ההסבר להצעת ההחלטה שתוגש כעת בממשלה, מוזכר גם שמשרד האוצר התנגד בזמנו להחלטה לקדם את הפרויקט בתקופה זאת, בין היתר מכיוון שטרם אושר תקציב המדינה לשנת 2009.

 

"פרויקט אלמוג" יצא לדרך לפני כ-14 שנים. לקראת ההצבעה בפברואר הבהירו במשרדו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה בפני השרים,

 כי הקמת המיזם תאפשר השלמת הקומפלקס הלאומי של שלוש הרשויות - הכנסת המחוקקת, בית המשפט העליון השופט ומעון ראש הממשלה המבצע - במתחם קריית הממשלה בלב הבירה.

 

עוד נאמר לשרים כי עלויות תחזוקת המבנים הישנים של המעון הרשמי ברחוב בלפור ומשרד ראש הממשלה ברחוב קפלן מסתכמות ב-16 מיליון שקלים - וניתן יהיה לקזז בעלויות המיזם דרך השימוש בשני נכסים אלה של המדינה. תחשיב מפורט, כאמור, לא הוצג לשרים טרם ההצבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בלשכתו החדשה. סדר עדיפויות
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
אולמרט. החלטתו תבוטל?
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים