שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מי צריך עובדות כשיש ניסים

  הסרט "הילדה שלי תחזור לשיר", ששודר בערוץ 10, סחט הרבה התרגשות וחמלה, אבל כל העובדות המתבקשות הוצנעו לטובת הנס של עדי אלימלך

  זו הייתה קלטת אפקטיבית ביותר למחזירים בתשובה. עובדה, כששולמית אלימלך רואה את בתה הקטנה עדי, רק בת 4 וכבר מחוסרת הכרה בעקבות תאונה מחרידה, היא מחליטה בו ברגע להטיל על עצמה כיסוי ראש מלא. בהמשך, החלטה זו ותפילות מרובות שנישאו לשלומה של הילדה אמורות להסביר את מה שמתואר כ"נס"; בניגוד לכל הסיכויים, עדי בת ה-4 התעוררה מתרדמת אחרי 11 חודשים, והחלה במסע מפרך של שיקום שאחריתו מי ישורנו.

   

  אין עיני צרה באמונתם של הוריה של עדי ובמיוחד לא באמונה הנחושה כל-כך של אמה, שנדמית כאן כמין בולדוזר מטעם היושב במרומים וגם כמתעדת העליונה של הדברים; היא מצלמת כל הזמן, היא מצלמת עבור עדי. מתקבל הרושם שעדי הופכת למושא עקיף של הצילום, והאמונה והנחישות באמונה מהווים כאן את נושאו של הסיפור.


  הסיפור המרכזי הוא האמונה והנחישות, עדי ואימה (צילום: ערוץ 10)

   

  משום כך, הסרט "הילדה שלי תחזור לשיר", ששודר אתמול (ה') בערוץ 10, מתאים יותר לכנסים של אנשים ממלמלי תפילות, מאשר לצפייה ביתית בסיפור תיעודי על תאונה והחלמה. לא כל מה שראיתם הוא פרי המצלמה של האם המסורה. צילומי המשך ובהם עוד ועוד תפילות וביקורים של סלבריטאים אצל הילדה שאולי עוד תחזור לשיר, כפי שאמה מייחלת, מוכיחים כי אפשר לחולל נס באמצעות הפרשת חלה, ביקור במערת אליהו ושיתוף פעולה של ליאור נרקיס, שרית חדד ומירי מסיקה.

   

  שאלות בלי תשובות

  בתוך זה נשכחה חובתם של יוצרי סרטים למסור לצופים שלהם את העובדות הבסיסיות על אודות מה שהם רואים. מהי הפגיעה המוחית ממנה סובלת עדי? מהם סיכויי ההחלמה שלה? מהם הטיפולים להם היא זקוקה, ובגינם מתבקשים צופי הסרט להרים תרומה ל"ניצחונה של עדי"? כל זה לא ברור ואיש לא טרח להציב בפני המצלמה אפילו רופא אחד שיאמר מה באמת קורה שם.

   

  מילותיו של מנהל בית החולים לוינשטיין, לפיהן מדובר ב"נס", מתייחסות ודאי למה שקרוי "נס רפואי" ולא "נס אלוקי". אבל גם זה לא הובהר, לא הוסבר ולא הוצב בקונטקסט של עובדות.


  "מה תרם לנצחונה של עדי? לא ברור" (צילום: ערוץ 10)

   

  וכך, באגדה המרגשת עד מאוד על אודות אמונה ומסירות נפש כמזור יחיד לילדה חולה, נשכחו עוד עובדות; מבין שבעת ילדי משפחת אלימלך, לא שמענו ולא ראינו את הבוגרים, ולא נודע לנו מה הם חושבים על כך ששני ההורים התנתקו לחלוטין מילדיהם האחרים ועברו לגור בבית החולים כדי להחיות את ילדתם האחת, הפגועה.

   

  עם עובדות לא מתווכחים

  רק דמעותיו של אח אחד, שנזכר בזמנים בהם היה לגמרי לבד בבית, מעידות כי מדובר בבחירה בעייתית

  של זוג ההורים, וגם על זה צריך היה לומר מילה או שתיים מעבר למה שראינו. אבל כשרוצים להחזיר בתשובה, לא מתווכחים עם עובדות ואפשר גם להצניע אותן לטובת הנס.

   

  עדי התעוררה מתרדמת ונכותה מכמירת לב וכואבת ותדרוש עוד שנים ארוכות של טיפול. לא רק אמונה, ולא רק תפילות - מיטב הסיוע הרפואי והשיקומי אמור לעשות את העבודה, ותקוותם הגדולה של ההורים ודאי מלווה בתקווה של הצופים בסרט שלבם נכמר. אבל "מרגש" איננו מילת שלילה ל"עובדתי": חסרו לי כאן העובדות ועם כל ההתרגשות והחמלה, לחזור בתשובה לא אצליח, לא הפעם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדי אלימלך. חזרה לשיר
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים