שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדריך: כל שירותי הטלפוניה בחינם
  עם כל הכבוד למבצעים של חברות הסלולר, רגע לפני החופשה בחו"ל - קבלו הצצה למגוון שירותי שיחות הכמעט-חינם שמציעה טכנולוגיית האינטרנט, גם דרך הסלולרי. אל תשלמו יותר

  חינם תמיד היה מחיר נחשק, ועכשיו, כשהמשבר הכלכלי מתקדם במהירות, הוא אטרקטיבי מתמיד. זה לא חדש שבעזרת האינטרנט אפשר לקצץ את חשבון הטלפון ולהשתמש בתוכנות שונות כדי לבצע שיחות מוזלות או חינם בטכנולוגיית ‭.VoIP‬ בעבר היה צורך בחיבורים מיוחדים או בשימוש במחשב בתור טלפון, אבל כיום יש כבר מגוון שירותים המאפשרים לקיים שיחות מוזלות מאוד מכל מקום באמצעות הסלולרי (ולפיתוחים הישראליים נוכחות מרשימה‭.(‬

   

  הדגש כיום הוא על שיחות מוזלות - חגיגת הממש-חינם כבר מאחורינו. החברות שפועלות בתחום הבינו, שכדי להחזיר את ההשקעה, לתחזק את השירות ולהמשיך להפעיל אותו, בכל זאת צריך למצוא דרך לעשות כסף. יש עדיין כמה דרכים לקיים שיחות חינם (ראו בהמשך‭,(‬ אבל כיום מדובר בעיקר על דרכים להוזיל עלויות ולא לבטל אותן לחלוטין.

   

  השיחות המוזלות משתלמות בעיקר בשיחות מישראל אל יעדים בחו"ל. באמצעות שירותי VoIP אפשר לקיים שיחות בינלאומיות במחיר של שיחה מקומית, ולא חייבים אפילו לפנות אל חברת הסלולר כדי "לפתוח את הקו" לשיחות לחו"ל או "לשייך את הקו" למפעיל בינלאומי. הטכנולוגיה יכולה לעזור גם בהוזלת שיחות מחו"ל לארץ, אבל כאן מדובר כבר בעלויות גלישה שונות. אם הטלפון מצויד גם בחיבור ‭,WiFi‬ תוכלו להשתמש בחיבור אלחוטי לרשת במסעדות, בבתי קפה או בבית-מלון כדי לקיים את השיחה באמת ללא תשלום.

   

  חלק מהשירותים מתאפשרים כיום גם תודות להתקדמות הטכנולוגיה הסלולרית - מכשירים רבים כבר כוללים חיבור לרשת, המנויים משלמים ממילא על "חבילת גלישה באינטרנט" ואפשר לנצל את העניין לטובת תוכנה או יישום, שיעבירו את השיחות על גבי האינטרנט.

   

  סקייפ: גם בסלולרי

  סקייפ הפכה כמעט לשם גנרי לשיחות חינם. התוכנה הפופולרית הייתה אחת מפורצות הדרך בתחום והציעה שיחות אודיו חינם בין מנוייה, ובהמשך גם שיחות וידאו. בשנים

  האחרונות נוספו לה יכולות ושירותים נוספים, אך רובם כבר דורשים תשלום: מספר אישי לשיחות נכנסות, חבילת שיחות מהמחשב אל טלפון קווי או נייד, תא קולי, שליחת הודעות SMS ועוד.

   

  בראשית הדרך לא הציעה סקייפ גרסה של התוכנה לטלפון הסלולרי, וזו אחת הסיבות לפריחתן של חברות אחרות בתחום. כיום היא מציעה גרסה שמתאימה למכשירים רבים: לאחרונה יצאה גרסה מעודכנת לווינדוס מובייל, שכוללת גם אפשרות לשליחת קבצים, והשבוע יצאה גם גרסה ל‭.iPhone-‬

   

  לאחרונה הוציאה החברה אפילו גרסה שמיועדת למרכזיות שעובדות בפרוטוקול ‭- VoIP‬ מה שיאפשר לעסקים להעביר את השיחות דרך סקייפ ללא צורך בחיבור פיזי של הטלפון אל המחשב ולחסוך בעלויות השיחות. והחברה גם חתמה על הסכם עם נוקיה לשילוב סקייפ בטלפון ‭N97‬ החדש - מה שעורר את זעמן של כמה חברות סלולר, שחוששות מפגיעה בהכנסות וכבר הודיעו כי לא ימכרו את המכשיר.

   

  בדומה לגרסת המחשב, גם בגירסה הסלולרית אפשר להתכתב עם חברים שמחוברים באמצעות התוכנה או להתקשר אליהם, ואפשר גם להתקשר אל טלפונים ניידים או קוויים בעלות נמוכה.

   

  skype.com

   

  ‭‬‭:Gizmo‬ גם הודעות

  סקייפ אומנם מעוררת עניין ורעש, אבל נוקיה כבר משלבת בכמה ממכשיריה תוכנה בשם ‭,Gizmo‬ שמאפשרת חיבור אל השירות. Gizmo מציעה אומנם שירות נפרד משלה ושיחות חינם בין המשתמשים בו, אבל בעזרתה אפשר גם להתחבר אל סקייפ ושירותי מסרים מיידיים כמו המסנג'ר של מיקרוסופט, AIM וגוגל-טוק.

   

  התוכנה של Gizmo מתאימה, כמובן, למכשירים נוספים פרט לאלו של נוקיה, ומציעה גם אפשרות לשליחת קבצים מהסלולרי אל המחשב ושליחת הודעות טקסט. השירותים מזכירים את סקייפ - אפשר לרכוש מספר לקבלת שיחות נכנסות, לקבוע איזה מספר יופיע בצד השני כשאתם מבצעים שיחה, ולקיים שיחות וידיאו, תא קולי ועוד.

   

  www.gizmoproject.com

   

  ‭:Fring‬ גשר לכולם

  Fring הישראלית מציעה גם היא חיבור מהטלפון הסלולרי אל שירותי מסרים מיידים, כולל סקייפ. בניגוד ל‭Fring ,Gizmo-‬ לא מציעה שירות שיחות או מסרים משל עצמה, אלא רק "גשר" לחיבור אל שירותים קיימים. מדובר באחת התוכנות המקיפות והמוצלחות בתחום, שזכתה כבר להמלצות בשלל אתרי טכנולוגיה.

   

  Fring מציעה חיבור לסקייפ, מסנג'ר, גוגל-טוק, ‭,AIM ,ICQ‬ פייסבוק, טוויטר, תיבת ג'ימייל ועוד. החיבור אינו כרוך בתשלום כלשהו (פרט לעלויות הגלישה מול חברת הסלולר או תשלום לסקייפ עבור ביצוע שיחות לטלפונים רגילים, למשל‭.(‬

   

  www.fring.com

   

  ‬‭‬‭:Jajah‬ ישירות מהאתר

  Jajah האוסטרו-ישראלית לא מציעה שום תוכנה. השירות הבסיסי החל בשירות של חיבור בין שני טלפונים דרך הרשת - נכנסים לאתר ‭,Jajah‬ מזינים את מספר הטלפון לידו אתם נמצאים ואת המספר אליו אתם רוצים לחייג, לוחצים על כפתור "חיוג" באתר - ושני הטלפונים מצלצלים במקביל. השירות הזה הוצע בתחילת הדרך ללא תשלום, וכיום

  אפשר להשתמש בו במחיר נמוך.

   

  בעבר הציעה החברה גם יישום ייחודי לטלפונים סלולריים, אבל כיום אפשר פשוט לגלוש אל הגרסה הסלולרית של האתר וליזום שיחות ישירות ממנו. בנוסף, Jajah מציעה להמיר טלפונים בינלאומיים למספרי גישה מקומיים, כך שלא תצטרכו בכלל להתחבר לרשת מהסלולרי או להיות ליד מחשב: מזינים מספר של הדוד באמריקה ומקבלים מספר בקידומת ‭Jajah .03‬ כבר עושה את העבודה מאחורי הקלעים והשיחה עוברת דרכה, בתעריפים הנמוכים שלה.

   

  www.jajah.com

   

  סקוקו: מתאם למחשב

  חברת סקוקו הישראלית מציעה לא רק תוכנה, אלא גם מתאם פיזי מיוחד, שמתחבר אל מחשב נייד ומכיל חריץ לכרטיס ‭.SIM‬ המתאם מעביר את השיחות דרך החיבור לאינטרנט והופך אותן לשיחות בתעריף מקומי של ארץ המוצא. כלומר, אם נסעתם לחופשה בארה"ב, תשלמו על השיחות לארץ כאילו מדובר בחיוג מקומי בתוך ישראל.

   

  סקוקו מציעה שלוש חבילות מנוי לשירות, ללא הגבלת שיחות: חיוב יומי של שני יורו, חיוב חודשי בגובה עשרה יורו, או חבילה שנתית במחיר של 119 יורו. כמיטב המסורת, אם השיחה מתבצעת בין שני מנויי סקוקו, השיחה אינה כרוכה בתשלום.

   

  בשבוע שעבר הציגה החברה גרסת תוכנה שמתאימה לסלולריים של HTC (ווינדוס מובייל) ובמקביל היא מפתחת גרסה למערכות סימביאן, שמפעילות את הטלפונים מתוצרת נוקיה.

   

  www.skuku.com

   

  ‭‬‭:Spikko‬ בנק דקות

  Spikko היא חברה ישראלית נוספת, שפעילה בתחום השיחות באינטרנט. השירות הבסיסי הוא תוכנת חייגן שמתקינים במחשב, מספר טלפון לשיחות נכנסות (בארץ השירות פועל עם מספרים ברשת מירס‭,(‬ ואפשרות להתקשר לטלפונים סלולריים ורגילים. ב‭Spikko-‬ לא מבקשים תשלום וגם לא אמצעי תשלום לגיבוי, רק שתקיימו שיחות - כל משתמש מקבל "בנק דקות" מוגבל, אבל כל שיחה נכנסת מגדילה את הדקות שעומדות לרשותו באותו בנק. בחברה עובדים על גרסה סלולרית של השירות, שנבחנת בשלב זה על מכשירי נוקיה בלבד, ופועלת באמצעות חיבור לאינטרנט.

   

  www.spikko.com

   

  ‭‬‭:Poketalk‬ עם פרסומות

  חברת פארוט מדיה, גם היא ישראלית מציעה את ‭,Poketalk‬ שירות שמאפשר ביצוע שיחות טלפון מקומיות ובינלאומיות מישראל ללא תשלום ליותר מ‭50-‬ מדינות בעולם תמורת חשיפה לפרסום. בקרוב צפויה החברה לפתוח את השירות לכל מדינות העולם.

   

  Poketalk מזכירה קצת את Jajah בתחילת דרכה: כדי להשתמש בשירות לא צריך להוריד תוכנה או לחבר ציוד למחשב. פשוט נרשמים באתר ‭poketalk.com‬ ויוזמים את השיחה דרכו: מכניסים את מספר הטלפון שלכם ואת מספר הטלפון אליו אתם רוצים להתקשר, והמערכת מחברת ביניכם. במהלך השיחה מוצגות באתר פרסומות לפי תחומי העניין שהגדרתם במהלך הרישום. בשלב זה ניתן לבצע בתוך ישראל שיחות חינם בין טלפונים קוויים ולהתקשר לעשרות מדינות ברחבי העולם, כולל סלולריים, בארה"ב, קנדה, סין, תאילנד ועוד.

   

  אז איפה המלכוד?'‬ כל משתמש יכול לנהל עד 100 שיחות בחודש וכל שיחה מוגבלת ל‭10-‬ דקות. אפשר, כמובן, ליצור כמה חשבונות משתמש כדי לעקוף את המגבלה של כמות השיחות וליצור שיחה חדשה אחת ל‭10-‬ דקות. בשיחות עצמן, אגב, לא תרגישו הבדל באיכות הקול לעומת שיחת טלפון רגילה.

   

  www.poketalk.com

   

  ויש עוד

  שוק השיחות ברשת מציע עוד אפשרויות רבות, חלקן עם שיטות שונות ומשונות ליצירת קשר וביצוע שיחות זולות. אפשר לציין גם את ‭Talkonaut Rebtel, Truphone Nimbuzz, Barablu,‬ או ‭.Yeigo‬ ההבדלים העיקריים הם במחיר שתצטרכו לשלם בכל שירות עבור שיחות ובתמיכה בטלפונים שונים.

   

  עדיף לעבוד עם אחד השירותים הגדולים - פשוט כדי לא לגלות יום אחד, שהשירות החביב עליכם נסגר ולהתחיל לחפש תחליף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים