שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: בעולם מקשיבים לי, רק השמאל זועק
  בכנס של ישראל ביתנו בירושלים, אמר שר החוץ, אביגדור ליברמן, שבעולם דווקא מגלים התעניינות ברעיונות שלו, אך הבעיה נעוצה מבית: "יש זרם חדש בשמאל של 'אנשי אתרוג' שרוצים לוותר על הכבוד הלאומי". הוא אמר שגיבוש תוכנית מדינית ייקח זמן: "שלא יעמדו לנו עם סטופר"

  שר החוץ, אביגדור ליברמן, אומר הערב (יום ג') כי בעולם דווקא מתעניינים ברעיונות שלו, אבל הבעיה נעוצה באנשי שמאל, שאותם כינה "אנשי אתרוג". בכנס של "ישראל ביתנו" בירושלים, אמר: "את זעקות השבר שמעתי רק פה. בפגישות רבות שערכתי בעולם עם שרי חוץ וגורמים מדיניים גיליתי התעניינות רבה באותם רעיונות חדשים שאנו מציעים".

   

  הוא האשים את מתנגדיו מהצד השני של המפה הפוליטית בהתנגדות לרעיונותיו. "אנחנו מקבלים ביקורת בימים האחרונים מזרם חדש של אנשי שמאל, זרם אותו אני מכנה 'אנשי אתרוג'. אותם האנשים, במקום לבנות את ישראל כמדינה עצמאית, רוצים לוותר על אינטרסים וכבוד לאומי בשביל מושגים זרים לחלוטין".


  העולם מתעניין, השמאל לא. ליברמן הערב (צילום: גיל יוחנן)

   

  בהמשך דבריו, התייחס השר למדיניות החוץ שאותה יגבש. "לא היינו שותפים לממשלת אולמרט, שרצה לאבו מאזן עם הצעות מרחיקות לכת, ולממשלת ההתנתקות של שרון. הממשלות הללו הביאו לתוצאה הפוכה מהרצוי, הטרור לא מוגר, החמאס תפס את השלטון, שתי מדינות ערביות, קטאר ומאוריטניה ניתקו עמנו קשר, יש רגרסיה ואנחנו במבוי סתום כבר 16 שנה. חייבים להיות מוכנים להקשיב לרעיונות חדשים".

   

  הוא העריך כי רק בעוד חודש עד חודשיים, תגובש מדיניות חדשה, "אנחנו מתכוונים לפעול בנחישות במישור המדיני ולגבש הערכת מצב עדכנית וכוללת. זה לא יהיה מעכשיו לעכשיו ושלא יעמדו לנו עם סטופר ביד, נגבש את המדיניות בהתאם לתפיסת עולמנו וכפי שרצה הבוחר בבחירות". 

   

  ליברמן חמק מלומר שוב באופן מפורש שהוא מתנגד למתווה אנאפוליס: "פרשנו מממשלת אולמרט משום שזו חזרה להליך השלום עם הפלסטינים ובעקבות המשא ומתן באנאפוליס. אני לא יכול להגיד שאני מאושר ממפת הדרכים, אני ולנדאו הצבענו נגד, אני לא מבין את ההגיון לוותר על כל אותם נכסים ודרישותינו לצד השני, זה בלתי ברור מבחינתי. נכבד התחייבויות קודמות של ממשלות ישראל על מנת לשמור על רציפות שלטונית", אמר.

   

  בהקשר לחקירותיו במשטרה, אמר ליברמן: "אני חייב לציין שנהניתי מכל רגע עם החבר'ה באגף החקירות. הם עושים עבודה טובה. ביקשתי סדר יום עמוס כדי לסיים את הפרשה בזמן הקצר ביותר, שיהיה כמה שיותר צפוף ויותר שעות על מנת שישאלו את כל השאלות ויסיימו את הפרשה אחת ולתמיד", אמר, ושחרר הבטחה לעתיד: "עד הבחירות לכנסת ה-19, עוד ארבע וחצי שנים, ישראל ביתנו תישאר המרכיב המשמעותי ביותר בקואליציה. אביגדור ליברמן ימשיך לכהן כשר החוץ ובנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל. למי שיש אשליות, כדאי שייפטר מהן כמה שיותר מהר". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מדבר. ליברמן
  צילום: גיל יוחנן
  שלא יעמוד עם סטופר. אובמה
  צילום: AFP
  מומלצים