שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מה עושים בפסח? פסטיבל אקוספרה

  הפסטיבל, שיתקיים בחול המועד פסח, יהיה האירוע הלאומי הראשון שמבקש להטמיע את המושג "קיימות" - הדאגה לצרכי ההווה מבלי לפגוע במשאבי העתיד. למרגלות הכרמל, בשמורה הביוספרית היחידה בישראל, יתקיימו תערוכות אמנות, הצגות תיאטרון לילדים ושלל פעילויות בנושא סביבה וטבע

  חול המועד פסח קצר אמנם השנה, אך מלא בפעילויות "ירוקות" - כשהבולטת שבהן היא פסטיבל "אקוספרה". האירוע הלאומי הראשון בישראל שמבקש להטמיע בשיח הציבורי את המושג "קיימות".

   

  ספרים שלמים נכתבו על "קיימות - SUSTAINABILITY", אך בקליפת אגוז ניתן לומר שהכוונה היא לתפיסת עולם שמתחשבת בסביבה ופועלת להבטיח שגם הדורות

  הבאים יוכלו לספק את צרכיהם. ברור הרי שהתפתחות המין האנושי גרמה לכדור הארץ נזק בלתי הפיך במהלך השנים. אורח חיים "מקיים" הוא כזה המאפשר לנהל חיים מודרניים ולקבל החלטות העונות על הצרכים של ההווה, אך מבלי לפגוע בהמשך קיום החיים על פני כדור הארץ בעתיד.

   

  "'קיימות' היא הדרך בה אנו פועלים כאשר אנו נושאים באחריות מלאה לתוצאות המעשים שלנו בעתיד, והשפעתם על הדורות הבאים", כתב ל-ynet השופט בדימוס שלמה שהם, עד לאחרונה נציב הדורות הבאים בכנסת המייעץ לפסטיבל.

   

  "רבות מההחלטות שאנו מקבלים בישראל - בתחום החברתי, הכלכלי והסביבתי נובעות כולן מחשיבה הישרדותית, תגובתיות, והן בהגדרה מנסות למצוא פתרונות קצרי טווח ומיידיים. מהפסטיבל תצא הקריאה לשנות את דפוסי החשיבה הללו להתחיל 'לחשוב עתיד' - להסתייע בגופים שתפקידם לדאוג כי הדורות הבאים לא יפגעו מן ההחלטות שלנו בהווה".

   

  "אנו מאמינים כי אם רק יתרחב מעגל האנשים שמוכנים לפעול למען עתיד אחר, נוכל להוביל יחד יצירה של עתיד עולמי שיכול להפוך את כדור הארץ לגן העדן שלנו", כתבו יוזמי האירוע, ניב זהר הורוביץ ואיה זינדל שהם.

   

  תערוכה ופעילויות "ירוקות" לכל גיל

  במרכז האירוע עומדת התערוכה "על המקום" לאמנות עכשווית, בינלאומית ראשונה בישראל העוסקת ביחסים בין האדם לסביבה הטבעית והאנושית. בתערוכה יוצגו פסלים, מיצבים, מיצגים ועבודות סאונד ווידאו של אמנים הפועלים בישראל ומחוצה לה בהם: יוקו אונו, מירוסלב בלקה (פולין), אנג'לו פטרונלה (איטליה), ז'אן לוק וילמוט (צרפת), בני אפרת, נדב ויסמן, ארז ישראלי ואחרים.

   

  סביב התערוכה יתקיימו שלל פעילויות למשפחה ולילדים: מתחמי תוכן סביב קיימות ושמירה על הסביבה, הפעלות, סדנאות יצירה ומיחזור, הצגות תיאטרון לילדים, סרטים קצרים בנושאים ירוקים, מפגשים מעניינים עם אנשי סביבה, טיולים מודרכים בטבע ופעילויות נוספות ברחבי מרחב חוף הכרמל.

   

  הפסטיבל מתקיים למרגלות עין הוד, במרחב של שמורה ביוספרית - שמורת טבע המגלמת איזון בין האדם לסביבה הטבעית על פי הגדרת אונסק"ו. מדובר בשמורה הביוספרית היחידה בישראל, ואחת מ-500 בעולם. בסמוך נמצא גם שביל ישראל ושלל מסלולי טיול נוספים.

   

  חתימה ירוקה - למען העתיד

  אחת מנקודות השיא בפסטיבל תהיה החתימה הציבורית הראשונה על אמנת אונסק"ו בדבר התחייבות של הדור שלנו לדורות הבאים. על האמנה יחתמו בטקס חגיגי אישי ציבור מובילי דעה וראשי ארגוני הסביבה בישראל, ולאחריהם ייקראו באי הפסטיבל להוסיף את חתימתם - בטביעת אצבע ירוקה.

   

  החתימה על אמנה זו מהווה קריאה פומבית ראשונה במסגרת מהלך ציבורי שלם שבו תיקרא ממשלת ישראל לפעול בדרך מקיימת, הפועלת ליצירת עתיד טוב יותר לדורות הבאים.

   

  • כל הפרטים - שעות פעילות, מחירים, דרכי הגעה, לוח הופעות ופעילויות - באתר "אקוספרה "

   

  הפסטיבל מתקיים בחסות מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, המשרד להגנת הסביבה, ובשיתוף ארגוני הסביבה ו-ynet
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים