שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המפיק האגדי פיל ספקטור הורשע ברצח
  ספקטור, מפתח "חומת הסאונד" שחתום בין היתר על "Let it Be" של הביטלס ועל אלבומים של טינה טרנר ולאונרד כהן, רצח את השחקנית לנה קלארקסון - כך קבעו המושבעים בלוס אנג'לס

  המפיק המוזיקלי האגדי פיל ספקטור הורשע הלילה (יום ג') ברצח מדרגה שנייה של השחקנית לנה קלארקסון לפני כשש שנים. עונשו של ספקטור, החתום כמה מאלבומיהם של טינה טרנר, שר, לאונרד כהן וגם "Let it Be" של הביטלס, יינתן בחודש הבא וצפוי להיות 18 שנות מאסר לכל הפחות.

   

  חבר המושבעים בבית משפט בלוס-אנג'לס דן במשך 30 שעות בפסק הדין. במרכז הדיונים עמדה השאלה אם להרשיע את ספקטור ברצח מדרגה שנייה או בהריגה - הנחשב לאישום חמור פחות. לבסוף בחרו המושבעים פה אחד באפשרות הראשונה והרשיעו את ספקטור גם בשימוש בכלי נשק לביצוע פשע.

   

  ספקטור, שלא הגיב על ההרשעה, נודע כחלוץ שיטת "חומת הסאונד" בתחילת שנות ה-60. מדובר בטכניקה לשילוב בין הקלטות והכפלת חלקים מהן, שהשימוש בה תפס תאוצה עם השנים והפך לרכיב מרכזי במוזיקה הפופולרית. 

   

  במשפט הראשון שנערך ב-2007 לא הצליח חבר המושבעים להגיע להכרעה פה אחד. עשרה מושבעים קבעו אז כי ספקטור אשם ברצח, לעומת שניים שסברו שאינו אשם. התביעה הגישה בקשה למשפט נוסף וזה נערך בחצי השנה האחרונה.

   

  במהלך הדיונים התברר כי קלארקסון, בת 40 במותה, נהרגה מיריה לתוך פיה בעת ששהתה באחוזתו של ספקטור. השניים נפגשו כמה שעות קודם לכן במועדון לילה בו עבדה השחקנית. התביעה טענה כי לספקטור "עבר עשיר" של איומים בנשק על נשים שביקשו שלא להיות במחיצתו והגדירה את המפיק כ"משוגע שטני". 

   

  העד המרכזי במשפט היה נהגו של ספקטור, שסיפר כי שמע את היריה בבית ואז הבחין בספקטור מחזיק ברובה, ואומר: "אני חושב שהרגתי מישהו". לאורך המשפט הופיעו בפני המושבעים גם חמש נשים שסיפרו כיצד איים עליהן בנשק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיל ספקטור
  צילום: AP
  סוף הפרשה. קלארקסון
  צילום: AP
  מומלצים