שתף קטע נבחר

הפלסטינים: בלי לחץ אמריקני, המו"מ יהיה בדיחה

אחרי סבב הפגישות בישראל, השליח האמריקני המיוחד ג'ורג' מיטשל יבקר היום ברמאללה. גורם ברשות הפלסטינית אמר ל-ynet: "נבהיר שאנו רוצים שהאמריקנים יערבו לניהול שיחות מדיניות אמיתיות, שניתן להתקדם בהן לעבר הסדר הקבע"

ברשות הפלסטינית סבורים כי ביקורו של השליח האמריקני המיוחד, ג'ורג' מיטשל, חשוב ביותר להצלת תהליך השלום. מיטשל, שנועד אתמול (ה') עם הצמרת המדינית הישראלית, יבקר היום ברמאללה. לדברי הפלסטינים, אם הקהילה הבינלאומית "לא תפעיל לחץ מסיבי מהרגע הראשון, הציבור הפלסטיני יבין שתהליך השלום הוא בדיחה אחת גדולה".

 

גורם ברשות אמר ל-ynet כי הרחוב הפלסטיני מאבד את שארית אמונו בתהליך

השלום וכי יש לפעול באופן מיידי ולדרוש מישראל לכבד את התחייבויותיה. "נבהיר למיטשל כי אנו מחויבים למפת הדרכים, לאנאפוליס, ליוזמת השלום הערבית - וכי על האמריקנים לדאוג לכך שהישראלים יעמדו בהתחייבויותיהם: בראש ובראשונה הפסקת כל פעילות בהתנחלויות, במיוחד בירושלים, וכן הפסקת הצבת העובדות בשטח ברמת המשך בניית הגדר".


מיטשל ואבו מאזן, לפני כמה חודשים (צילום: AP)

 

לדברי הפלסטינים, הם ינסו לבדוק עם מיטשל אפשרות הקמת מנגנון בינלאומי שיפקח על התהליך ועל מילוי התחייבויות העבר של שני הצדדים.

 "נבהיר כי אנו רוצים שהאמריקנים יערבו לניהול שיחות מדיניות אמיתיות שניתן להתקדם בהן לעבר הסדר הקבע", אמר הגורם לקראת הפגישה.

 

עוד הדגיש כי למיטשל יובהר ש"ממשלת ימין, ממשלת מרכז, או ממשלת שמאל בישראל - זה לא רלוונטי לתהליך המדיני ולהתחייבויות שהאו"ם, הקוורטט וכל הקהילה הבינלאומית ערבים להן".

 

הפלסטינים סבורים כי הדיווחים על כך שהאמריקנים יפעלו להסדר קבע בתוך כמה שנים - מסוכנים.

"נבהיר לאמריקנים כי כבר שנים מדברים על הסדר בתוך שנים, לכן אנו מצפים מהם לפעול לתחום את כל תהליך השלום בלו"ז ברור שיבהיר לצדדים כי האמריקנים ערבים למימוש כל אחד מן השלבים וכל אחת מן ההתחייבויות".

 

ברשות הפלסטינית מתנגדים לחזון השלום הכלכלי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "השלום הכלכלי עלול להיות זריקת הרעל האחרונה של התהליך. אין כלכלה בלי שלום ואין יציבות כלכלית בלי משא ומתן מדיני אמיתי. עוד 500 פועלים בישראל לא יגרמו לפלסטינים לוותר על דרישותיהם ולא יגרמו לנו לקבל משא ומתן נצחי שבו הישראלים ימשיכו לעשות את מה שעשו בשנים האחרונות, והוא משיכת זמן", אמר הגורם.


פורסם לראשונה 16/04/2009 22:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיטשל וליברמן, היום
צילום: רויטרס
מומלצים