שתף קטע נבחר

צפת: כלבה שרדה נפילה לבור בעומק של כ-15 מ'

משפחה מצפת שיצאה לטיול בשבת בשטחים הפתוחים בעיר יחד עם צמד כלבים, נחרדה לגלות כי אחת הכלבות נפלה לבור בעומק של כ-15 מטר. כבאים ואנשי יחידת חילוץ "הגולן" הגיעו למקום וחילצו את הכלבה הפצועה בשלום

טיול של שבת ליד צפת הפך למבצע חילוץ מורכב: תושבת העיר טיילה היום (שבת) עם בתה ושני כלבים בשטח פתוח ליד העיר כשלפתע נפלה אחת הכלבות לבור בעומק 15 מטר. הסוף היה טוב: כבאים מתחנת צפת ואנשי יחידת חילוץ "גולן" הגיעו למקום והצילו את חייה של הכלבה.

 

אסתי (השם המלא שמור במערכת) טיילה בשטח הררי ליד מלון רימונים בעיר כשלפתע נעלמה הכלבה ג'ני.

"היא ממש הצילה את הילדה שלי שהייתה יכולה ליפול לבור במקומה", סיפרה אסתי. "מיהרתי למקום למשמע צעקותיה של הילדה. כשקראתי לכלבה בתוך הבור היא ענתה לי ביבבות. אנחנו מטיילים באזור כל שבת עם שני הכלבים שלנו ומשחררים אותם, כי אין שם אנשים רבים שמגיעים לטייל".  

 

לדברי הכבאים, האישה יצרה קשר עם תחנת הכיבוי בצפת ודיווחה שילד נפל לבור וביקשה עזרה. כשהגיעו הכבאים לזירה הם הופתעו לגלות כי מדובר בכלבה ולא בילד פצוע שנפל לבור והדבר עורר אצלם תרעומת.

 

"בעלת הכלב הודתה שהיא חששה שהכבאים לא יגיעו אם היא תדווח על כלבה פגועה, ולכן דיווחה כי מדובר בילד", אומר ל-ynet יאיר אלקיים, דובר יחידת החילוץ. "אנחנו מחלצים אנשים ובעלי חיים במצוקה וכנראה האישה לא היתה מודעת לכך".

 

מתנדבי יחידת חילוץ "גולן" שהגיעו אף הם למקום, חברו לכבאים ויחד הקימו בסמוך לבור חצובה, אליה חובר אחד המחלצים. בור המים היה בעומק משוער של של כ-15 מטר ובקוטר של כ-70 ס"מ.

 


רגע לאחר חילוץ הכלבה (צילום: יאיר אלקיים, יחידת חילוץ "גולן")

 

המחלץ הוותיק ביחידת החילוץ, אלי סנדרוביץ', עשה את הדרך הארוכה למטה והגיע בשלום לקרקעית. דובר היחידה מציין כי מדובר בבור מים שהיה בעבר בשימוש, והכיל מעט מאוד מים. לדבריו, לכלבה היה מזל גדול שהיא שרדה את הנפילה.

 

 

ההיא הובהלה לטיפול וטרינרי בקרית שמונה כשהיא סובלת מהלם וחוסר יכולת להזיז את רגליה האחוריות. "ככל הנראה יש לה שבר באגן, אך מחכים שמצבה יתייצב כדי שיהיה אפשר לעשות לה צילומי רנטגן", אמרה אסתי. "לא בטוח שהיא תוכל ללכת שוב, אבל אנחנו לא מוכנים לוותר עליה. היא בת משפחה. אני מקווה שהעיריה תדאג לסגור את הבורות הפתוחים באזור. למרבה המזל, הפעם הכלבה הצילה את הילדה שלי ונפגעה. בפעם הבאה זה יכול להסתיים גרוע יותר".

 

"התקרית אכן יכלה להסתיים באסון כבד אף יותר, כי הבור חשוף ואינו מסומן. יש באזור זה בורות דומים נוספים", אמר אלקיים.

 

המלצה: באזור לא מוכר, קשרו את הכלב

ביום רביעי האחרון אירע מקרה דומה באזור המוחרקה בצפון. כלבה שננטשה על ידי משפחתה נפלה לבאר מים בעומק של כשישה מטר, והתגלתה במקרה הודות לצעיר שהגיע למקום במסגרת תחרות ניווט. הכלבה חולצה אף היא על ידי כבאים מתחנת חיפה ומחכה לבית מאמץ.

 

טיולים עם כלבים בשטחים פתוחים ובטבע מעמידים בפני הכלבים סכנות פציעה רבות. וטרינרים ממליצים על בחירת מסלולי טיול קלים המותאמים ליכולתו ולכושרו הגופני של הכלב. הקפדה כי הכלב יהיה קשור ברצועה על מנת למנוע מקרים של נפילה לבורות, בריחה והיתקלות עם חיות בר משוטטות, תסייע בצמצום הפגיעה בכלבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחלצים מוציאים את ג'יני מהבור
צילום: : יאיר אלקיים, יחידת חילוץ "גולן"
שרדה את הנפילה
צילום: : יאיר אלקיים, יחידת חילוץ "גולן"
מומלצים