שתף קטע נבחר

מצרים פועלת להפסיק את שידורי "אל-מנאר"

לבית המשפט במצרים הוגשה עתירה בדרישה לשלול את רשיונה של רשת הטלוויזיה של חיזבאללה, ששידוריה מועברים בלוויין המצרי "ניילסאט". בסוף השבוע האשימה מצרים את "אל-ג'זירה" בשיתוף פעולה עם מי שניסה לחולל הפיכה

המאבק בין מצרים לחיזבאללה גולש לזירה התקשורתית. העיתון "א-שרק אל אווסט", היוצא לאור בלונדון, דיווח הבוקר (יום א') כי הוגשה עתירה לבית משפט במצרים בדרישה לשלול את רשיונה של רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה במסגרת שידורי הלווין המצרי "ניילסאט".

 

הלווין המצרי מעביר שידורים של מאות תחנות לווין ערביות לכל רחבי המזרח התיכון, ושידוריו נקלטים על-ידי מיליוני משתמשים. בעתירה נאמר כי "רשת אל-מנאר" השיעית, המשמשת כלשונה של חיזבאללה, החלה בתקופה האחרונה לשדר ידיעות שקריות על מצרים. בין היתר נטען כי היא תיארה אותה כמשתפת פעולה של ארה"ב וכמי שפועלת לטובת האינטרסים היהודים ומנסה לממש אג'נדה ציונית. "דבר זה מהווה השפלה עבור המדינה, זורע בלבול בקרב העמים השכנים ופלגנות בין העדות השונות", נטען.

 

בסוף השבוע האשים העיתון הממסדי המצרי את רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" בשיתוף פעולה עם גורמים ערביים שתכננו "ליצור כאוס בתוך מצרים עד כדי הפיכה". לפי המאמר, "'אל-ג'זירה' ויתרה כרגיל על הנייטרליות שלה ופעלה לאחד את דעת הקהל במצרים ובעולם הערבי, לעורר את רגשותיהם ולהשפיע עליהם בבוטות בטענה כי מצרים קשרה קשר יחד עם ישראל וארצות הברית נגד חמאס".

 

לפני שלושה שבועות החליט נשיא מצרים, חוסני מובארק, להחרים את הפסגה הערבית האחרונה בקטאר בשל זעמו על המדינה ועל הכיסוי של "אל-ג'זירה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים