שתף קטע נבחר

מי רוצה מדינה יהודית?

הרעיון שהעלה נתניהו להכרה במדינת ישראל כיהודית, עוד יכול לחולל שינוי שאפילו בן גוריון החטיא. תחי מדינת הלאום

מהי המדינה היהודית שנתניהו מעלה כתנאי למשא ומתן עם הפלסטינים? אין דבר כזה מדינה יהודית. ולא בגלל הגויים, אלא דווקא בגלל היהודים.

 

האיש המופלא הלל קוק ז"ל, שהיה עוזרו של ז'בוטינסקי, ממייסדי האצ"ל שפרש מהכנסת הראשונה מפני שלא מילאה את חובתה כלפי הצהרת העצמאות ולא חוקקה חוקה, מי שבעזרתו ניצלו אלפי יהודים בשואה, חזר וטען שישראל היא המדינה היחידה בעולם שאינה מכירה בלאומיותם של אזרחיה.

 

היהודים עצמם דחו את רעיון הלאומיות היהודית בכניעתם לדתיים, הכופרים ברעיון הלאום הישראלי. הם רואים את היהדות כדת בלבד. בא נתניהו, שכנראה אינו מכיר את מורי הדרך של מפלגתו, כולל ז'בוטינסקי שראה לנגד עיניו לאום יהודי, ומנסה להציב את הרעיון כמקל בגלגלי המדיניות האמריקנית. 

 

אולי כדאי דווקא לקחת דוגמא מאמריקה, מדינת הלאום האמריקני שבה רוב האזרחים דתם נוצרית. אך אין לאום נוצרי. כך צריך שיהיה גם לאום יהודי, ובו מי שרוצה יהיה דתי ומי שלא, יהיה חילוני, אך יהודי בלאומיותו. כך יוכלו להשתלב כאן מאות אלפי מסורבי הגיור שאינם יהודים לפי ההלכה. אך הלאום היהודי של איינשטיין, הרצל, בן גוריון, ז'בוטינסקי ושל רוב רובם של בוני ארצנו, אינו רצוי למדינת הדת היהודית. 

 

דווקא הצעתו של נתניהו, שבאה כדי לייצר תסבוכת פוליטית עם אובמה ושכמובן תידחה כבדיחה גרועה, דווקא היא יכולה להציל אותנו מאסון קיומי.

 

הישראלים שחרף שייכותם למורשת היהודית רובם הגדול אינו דתי, יכולים לדרוש את מה שנתניהו דורש כבר עתה: הכרה בלאומיות היהודית שהיתה לאומיותם של אברהם, דוד, משה ואחרים עוד בטרם היו יהודים מבחינת דתם. 

 

מאות אלפי עולים חדשים, בני אבות או סבים יהודים, יוכלו להיות יהודים מבחינה לאומית. נהפוך למדינת הלאום היהודי, ולפלסטינים תהיה מדינת לאום פלסטיני, גם אם חלק מבניה נוצרים וחלקם מוסלמים. הנה לכם מדינת לאום יהודי לצד מדינת הלאום הפלסטיני. אבו מאזן יכיר בנו ואנו נכיר בו וכמו באמריקה לכל אחד מאתנו יהיה מיעוט לאומי ויבוא שלום על ישראל ופלסטין.

 

אולי כשם שבגין היה האיש האחרון שממנו ציפו שיעשה שלום עם מצרים ושיכיר בזכויות הפלסטינים, דווקא נתניהו יהיה האיש שיעשה שלום בין שתי המדינות, הישראלית והפלסטינית, לאחר שהעלה את רעיון היסוד שבן גוריון נפל בו.

 

בן גוריון לא דרש חוקה מיידית, כי רצה להציל את המיעוט החרדי אז. אנחנו אכלנו את זה 60 שנה. עכשיו, עם ההכרה במדינת הלאום היהודי, אולי נוכל לכונן חוקה שתהיה בסיס חשוב והכרחי להקמתה מחדש של מדינת ישראל. כך ינצח הלל קוק החכם בפוסט מורטם את ההחטאה של בן גוריון, אותו בן גוריון שיצר את מדינת ישראל אבל גם את אנטי-מדינת היהודים, והביא להקמתה של כמעט מדינת הלכה, כמו איראן או סעודיה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים