שתף קטע נבחר

עופר דקל לרה"מ: פורש מתפקיד השליח המיוחד

1,032 ימים אחרי שגלעד שליט נפל בשבי חמאס, כשברקע מורת הרוח מצד המשפחה, פורש מתפקידו עופר דקל, השליח המיוחד שהוביל לאחרונה את המגעים לשחרורו. לשכת רה"מ: "הוא הקדיש ימים ולילות מזמנו למשימה שאין נעלה ממנה"

עוזב את התפקיד: השליח המיוחד, עופר דקל, נפגש אמש (יום ג') עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקש לשחררו מתפקידו. מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי הפגישה בין השניים התקיימה על-פי בקשתו של דקל מלפני כשבועיים.

 

דקל ציין כי הוא ממלא את תפקידו כבר למעלה משנתיים וחצי וכי כבר לפני חודשים ספורים פנה לראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט, בעל-פה ובכתב וביקש לשחררו מתפקידו, אך נעתר לבקשת אולמרט להמשיך עד לאחר הבחירות ולתום כהונתו.

 

ראש הממשלה הביע צער על החלטתו של דקל והביע את הערכתו העצומה לפועלו. "עופר דקל הקדיש ימים ולילות מזמנו למשימה חשובה שאין נעלה ממנה וכל זאת בהתנדבות מלאה וללא תמורה", אמר נתניהו.

 

בני משפחת שליט ואנשי מטה המאבק לשחרור גלעד, אמרו כי שמעו מהתקשורת על סיום תפקידו של דקל, וביקשו להודות לו על תרומתו ומאמציו לשחרור גלעד. "אנו מצפים שראש הממשלה יעשה כל מה שיוביל להשבת גלעד למשפחתו", מסר נציג המטה, שמשון ליבמן. "ברור לנו שכל הסמכות בידיו של ראש הממשלה המכהן בלבד. אנחנו מביטים בציפייה להחלטותיו של נתניהו שיובילו למימוש התחייבות המדינה לגלעד ולמשפחתו".

 

המו"מ בקיפאון, המשפחה הביעה מורת רוח

דקל שימש כשליח מיוחד של אולמרט גם בפרשת החזרת החללים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל בעסקה מול חיזבאללה. דקל הוא ידידו האישי של ראש הממשלה לשעבר ונהג להתאמן איתו בחדר כושר ביחד. דקל ששימש בתפקידו האחרון כסגן ראש השב"כ עוסק היום בעסקים פרטיים, כשבמקביל פינה את עיתותיו לשחרורו של גלעד שליט. בין היתר, כך על פי פרסומים שלא קיבלו אישור ניהל עסקות באפריקה ובמקומות אחרים ברחבי העולם.

  

זמן קצר לפני תום הקדנציה של אולמרט כראש ממשלה צירף זה למאמצים לשחרור שליט גם את ראש השב"כ יובל דיסקין. מאמץ אינטנסיבי בימים האחרונים לכהונה, לא הביא לשחרור שליט.

  

גורמים בלתי רשמיים המקורבים לפרשה טוענים שמשפחת שליט הביעה מורת רוח מדרך ניהול המשא ומתן על ידי דקל. בפגישה של המשפחה הראשונה עם נתניהו ימים אחדים לאחר שנכנס לתפקידו, לא השתתף דקל. דקל עדכן את נתניהו זמן קצר לפני הגעת המשפחה ועזב את המקום בטרם זאת נכנסה אל נתניהו. כבר אז טענו גורמים בסביבת ראש הממשלה שדקל עתיד כנראה לסיים את תפקידו בזמן הקרוב ונתניהו ימנה אדם הנאמן עליו למשימה זאת.

 

המשא ומתן לשחרור שליט נמצא בקיפאון. המצרים בראשות שר המודיעין עומר סולימאן מנסים להתניע את התהליך אולם בשלב זה ללא הועיל. החמאס עומד על דרישתו לשחרור 450 מחבלים בהתאם לרשימה שהגיש לישראל. ישראל, על פי עמדתו של דקל המגובה בראש השב"כ ובראש הממשלה לשעבר אולמרט הסכימה לשחרר 325 מהם ועוד 125 על פי רשימה אחרת שהציגה. לבד מזאת מסכימים הצדדים לשחרר עוד כ1,000 אסירים פלסטינים שאין דם על ידיהם, חלקם כמחווה לנשיא מובראק וחלקם כמחווה לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,032 ימים.


פורסם לראשונה 21/04/2009 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר דקל. ביקש להשתחרר מהתפקיד
צילום: אורן אגמון
נתניהו. הביע צער
צילום: רויטרס
גלעד שליט 1,031 ימים בשבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים