שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברק: מטרת ועידת דרבן - לקעקע את קיום ישראל
  בעצרת נעילת אירועי יום השואה בקיבוץ לוחמי הגטאות, אמר שר הביטחון: "אנחנו שומעים גם את קולות התועבה הבאים מאיראן ומנהיגיה. אבל מי מלאו ליבו לתת לו במה, למחוא כפיים בתיאטרון אבסורד שבו צורר מודרני מטיף על גזענות?"

  שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס הערב (יום ג') להצהרת הסיכום של ועידת דרבן 2. "דווקא את שרידי קורבנות תורת הגזע מאשימים באשמה הזדונית שאחת מטרתה - לקעקע את יסוד קיומנו כאן כמדינת הלאום של העם היהודי".

   

  בעצרת נעילת אירועי יום השואה, שהתקיימה בקיבוץ לוחמי הגטאות, אמר ברק כי מלבד נציגי המדינות, שעזבו את האולם במהלך נאומו של נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד. "אנחנו שומעים גם את קולות התועבה הבאים מאיראן ומנהיגיה. אחמדינג'אד מדבר לא רק מטהרן, אלא גם מג'נבה, ויש מי שמקשיבים לו. נכון, יש מחרימים, יש כאלה שעזבו את האולם, וטוב שכך, אבל מי מלאו ליבו לתת לו במה, להקשיב, למחוא כפיים בתיאטרון אבסורד שבו צורר מודרני מטיף על גזענות?"

   

  ברק הוסיף: "על זה נאמר אך זאת: לא עוד! השואה הנוראה לא הצליחה לכלותנו וגם שוחרי הרע בדור הזה לא יצליחו. עכשיו יש לנו מדינה, עכשיו יש לנו בית לאומי, עכשיו יש לנו צבא מגן. נטלנו גורלנו בידינו עלינו על בימתה המעשית של ההיסטוריה ונעמוד על משמר חירותנו מתוך עמדה מוסרית ,נחושה ועל בסיס כוח מגן חזק מרתיע וכשצריך - פועל.


  ברק לוחץ את ידו של ניצול שואה בטקס (צילום: מתי אלמליח)

   

  טקס הנעילה של אירועי יום השואה, התקיים זו הפעם ה-60 בבית לוחמי הגטאות. מנכ"ל המוסד, שמחה שטרן, ציין כי היה זה המוזיאון הראשון שהוקם לאחר השואה, על ידי מייסדי הקיבוץ שהיו ממנהיגי המרד בגטו ורשה ומלוחמיו. בטקס השתתפו כ-10,000 איש, בהם חניכי תנועות נוער, לוחמי חיל הים, ניצולי שואה ואישי ציבור מהארץ ומחו"ל. במהלך הטקס הודלקו שש משואות, לזכרם של קורבנות השואה.

   

  הוועידה, ובעיקר ההשתתפות של נשיא איראן בה, עוררה מחאה בישראל ובעולם. המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר ב"מצעד החיים"

   במחנה ההשמדה אושוויץ: "ועידה זו מוכיחה לנו שהעולם עדיין לא למד. מוכיחה לנו כי אין די בזיכרון בתודעה ובהנצחת השואה. עלינו להפיק את הלקחים ולפעול בנחרצות להנחלת לקחי השואה".

   

  גם הרב הראשי לשעבר, ישראל לאו, התייחס לנושא באותו אירוע. "תחת המטרייה הבינלאומית של ארגון האו"ם מופיע נשיא איראן וכולו נוטף שנאה כלפי העם היהודי. בוא ליד ושם, נפתח בפניך את כל המסמכים הארכיון והזיכרונות. נציג בפניך את כל העדויות על מנת שתשתכנע שבאמת היתה שואה"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק. רוצים לקעקע את קיומנו
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים