שתף קטע נבחר

פלסטיני שמכר קרקע לישראלים יישפט על בגידה

תושב חברון הובא לבית הדין הפלסטיני המיוחד שאמור לדון במכירת קרקעות לישראלים. התביעה ביקשה להאשים אותו בבגידה, ואם יורשע - הוא צפוי לקבל עונש מוות

בית דין פלסטיני מיוחד דן היום (ג') לראשונה בפרשת מכירת הקרקעות לישראלים, שהיכתה גלים בגדה המערבית מאז הפרסום ב-ynet. האדם הראשון שהועמד לדין הוא תושב אזור חברון החשוד במכירת קרקעות לישראלים והתביעה ביקשה להרשיעו בבגידה.

 

הדיון בעניינו של הפלסטיני נמשך יותר משש שעות ובמהלכו הוקרא כתב האישום נגדו. התביעה הציגה מסמכים שכללו את מיקומי הקרקעות שהחשוד מכר לכאורה לישראלים באזור חברון. ברשות הפלסטינית אומרים כי אם הוא יורשע באשמת הבגידה המיוחסת לו - הוא צפוי לקבל עונש מוות.

 

ב-ynet פורסם כי פלסטינים רבים שנחשדו במכירת קרקעות, בהם ערביי-ישראל המתגוררים במזרח ירושלים, שוחררו בעקבות התערבות מצד ישראל וכתוצאה מכך, נסגרו התיקים בעניינם. בעקבות הפרסום, חברי סיעת הפתח מאזור ירושלים מנסים לבדוק מי נתן ההוראה לבטל את החקירה בעניין אותם חשודים. כל זאת בשעה שהפלסטינים מנהלים קרב תקשורתי ופוליטי כדי למנוע את השתלטותן של עמותות ישראליות המבקשות לרכוש קרקעות ובתים בירושלים.

 

בכיר הפתח בירושלים, חאתם עבד אל-קאדר, המשמש כיועץ לענייני ירושלים של ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, הבהיר אתמול כי התביעה הפלסטינית

ממשיכה לחקור עשרות פרשות של מכירת קרקעות לישראלים. עם זאת, הוא הוסיף כי "ישנם קשיים בחקירת חלק מהחשודים הירושלמים, בגלל לחצים ישראליים, ובגלל שהתביעה מתקשה בהכנת כתבי אישום נגדם".

 

עבד אל-קאדר אישר כי הרשות עצרה למשך מספר ימים מספר תושבי ירושלים, והוסיף כי ישראל פנתה דרך התיאום הצבאי והורתה להעביר לידה את החשודים ששוחררו. הוא הדגיש כי השלטונות הפלסטיניים פועלים בנחרצות בכל הנוגע למכירת קרקעות לישראלים, והוסיף כי יש להוציא להורג את מי שיימצאו אשמים במכירת קרקעות ליהודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוכרים ליהודים. חברון (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים