שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גזבר העבודה עוזב: "הורסים מפעל של 50 שנה"
  אחרי שברק הודיע שידיח את המזכ"ל כבל - לטובת ויצמן שירי - הגזבר משה עמית אמר בזעם שיתפטר. חילופי האשמות קשים בישיבת לשכת המפלגה: מי אחראי לחוב של 100 מיליון שקל - ול-13 המנדטים?

  נמשכת הסערה במפלגת העבודה. לאחר הודעתו אמש של יושב הראש, שר הביטחון אהוד ברק, על כוונתו להדיח את המזכ"ל איתן כבל, אמר הבוקר (יום ה') גזבר המפלגה, משה עמית כי יתפטר - וליווה את הצעד בהאשמות קשות.

   

  עמית, שמונה לפני כשנתיים כדי לנסות להציל את העבודה ממצבה הכלכלי העגום, אמר במהלך ישיבת מזכירות לשכת המפלגה שהתכנסה בתל אביב כי אין בכוונתו להמשיך בתפקידו אם ימונה מנכ"ל. החלטה כזו בדיוק אושרה בישיבה - והבוס החדש מטעם ברק אמור להיות מקורבו, חבר הכנסת לשעבר ויצמן שירי.

   

  הגזבר הפורש ציין כי הוא מבקש שלום בית מפלגתי, ושאינו מעוניין להיות שותף לקריסה. "הורסים פה מפעל של 50 שנה", טען. עם זאת, מצבו של שירי אינו ברור לפי שעה, שכן המתנגדים לברק מתכוונים לטעון בעתירה לבית הדין המפלגתי שלא ניתן לעלות את הנושא לדיון במזכירות הלשכה ללא תיאום מראש עם המזכ"ל. כבל, שהיה המתנגד היחיד למינוי החדש, עדיין מכהן - מאחר שלא הודח רשמית בוועידת המפלגה.

   

  בישיבה הבוקר האשימו הצדדים זה את זה. מקורבו של ברק, עו"ד חיים כהן, אמר: "מעניין איך הגענו למצב הכלכלי והפוליטי הזה". ברק תמך בדבריו, ואז הודיע המזכ"ל כבל כי בישיבת הלשכה הקרובה יביא הצעה להקמת ועדת חקירה פנים מפלגתית, שתבדוק כיצד הידרדרה המפלגה לחובות של כמאה מיליון שקל לבנקים, ולמצב פוליטי קשה ביותר - עם 13 מנדטים בלבד.

   

  עוד לפני הישיבה, תקפה את הצעד של ברק ח"כ שלי יחימוביץ', חברתו של כבל ל"סיעת המורדים", ואמרה: "זו טעות קשה. אחרי התבוסה בבחירות והוויכוח

   העמוק שניטש במפלגה זו העת לאחד את השורות, להתפייס ולהימנע מצעדים שיגרמו להחלשה נוספת של המפלגה".

   

  מי שאמור להחליף את כבל, שירי, נחשב לאחד האנשים המקורבים והנאמנים ליו"ר העבודה בעשור האחרון. חבר הכנסת לשעבר נשאר לצדו של ברק לאורך התקופה בה היה במדבר הפוליטי, לצדו של עו"ד דוד זיסו, ששימש בעבר כיועץ התקשורת שלו. כעת מיועד שירי להיות מי שיעשה סדר במפלגה, אך בינתיים הבלאגן הוא שחוגג.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כבל. שידיח את עצמו
  צילום: דודי ועקנין
  ברק. חילופי האשמות
  צילום: רויטרס
  בימים אחרים
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים