שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הלימוזינה של גיל ריבה עלתה לפדרמן בהרשעה

  פעיל הימין הקיצוני כינה את הערבים "סרטן". הוא אמר בשידור: "ערבי שעוד לא רצח יהודים? קשה למצוא כאלה היום" - והורשע. עכשיו פדרמן מתכוון לערער, אבל מרוצה מ-24 זיכויים: "זרקו את פרקליט המדינה מכל המדרגות"

  "יש כאלה הזויים שאומרים שאפשר לחיות עם הערבים בדו קיום. יש כאלה הזויים שאומרים שאני והסרטן יכולים לחיות ביחד. מה זה ערבי טוב? ערבי שעוד לא רצח יהודים? קשה למצוא כאלה היום" - אלו חלק מהמילים שעלו לנועם פדרמן בהרשעה פלילית.

   

  בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ה') את פעיל הימין הקיצוני בעבירה של איסור פרסום, הסתה לגזענות ועבירה של פרסום הסתה לאלימות.

   במקביל פדרמן זוכה מ-24 סעיפים אחרים שנכללו בכתב האישום נגדו, שהוגש לפני יותר משלוש שנים וכלל שורת התבטאויות גזעניות לכאורה ונאצות. כן הוא זוכה מעבירת פרסום המרדה.

   

  הפרקליטות פירטה בכתב האישום שורת מקרים, בין דצמבר 2004 לאוגוסט 2005, בהם פרסם פדרמן דברי שבח והסתה למעשי אלימות וטרור, וכן דברי המרדה והסתה לגזענות, בתוכנית רדיו שבועית באתר אינטרנט. בנוסף הואשם פדרמן כי בתוכניתו של חיים יבין "ארץ המתנחלים" ששודרה בערוץ 2, עודד גירוש ערבים.

   

  פדרמן השיב לכתב האישום וטען לגבי תוכנית הרדיו כי הוא אינו הדובר בה, וכלל לא ידע על אותן התבטאויות. השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, קבעה כי הפרקליטות לא עמדה בנטל ההוכחה שפדרמן הוא אכן הדובר - ולכן לא התייחסה כלל לתוכן הדברים ב-23 סעיפי האישום.

   

  בנוגע לתוכניתו של חיים יבין, ציינה השופטת שאמנם מדובר בהתבטאויות גזעניות - אולם "כאשר הפרסום יזום על ידי אחרים, יתכן שהמפרסם מבקש רק להציג את עמדותיו ללא מטרה להסית", ולכן זיכתה אותו גם מסעיף זה.

   

  "בית המשפט פחד"

  הסעיף שבגינו הורשע נגע לתוכנית "לימוזינה" בערוץ 10, בהנחיית גיל ריבה. פדרמן התעקש שגם במקרה זה, לא הבין שההתבטאויות תשודרנה. כאן, זה כבר לא עזר לו להתחמק מהרשעה.

   

  עוד הוא אמר באותה הזדמנות: "כדי להביא את המשיח יש כמה אלמנטים שצריך לעשות - אלף כל, באמת לגרש את הערבים". בהמשך קרא לגירוש ערבים מישראל: "מגיעים לכל כפר ועיר ברחבי ארצנו הקדושה, ומודיעים לערבים: יש לכם כך וכך זמן להתארגן, מי שרוצה יקבל פיצויים מתאימים לכל הרכוש שלו ולכל מה שהוא עשה, וגם פיצויים על העוגמת נפש וכו'.

   מי שלא ירצה, אנחנו נביא את החיילים. במקום שילכו לגרש יהודים בגוש קטיף נביא אותם לגרש את הערבים מאום אל פחם".

   

  לאחר הכרעת הדין אמר פדרמן ל-ynet: "אני לא לגמרי מרוצה, נראה לי שבית המשפט קצת פחד מלזכות אותי מכל האישומים. אני חושב שאערער גם על ההרשעה בסעיף הקטן. להכרעת הדין יש אמירה משמעותית נגד פרקליט המדינה, שהגיש ספר של אישומים ובית המשפט זרק אותו מכל המדרגות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  פדרמן. קשה למצוא כאלה היום
  צילום: עמית שאבי
  גיל ריבה. לימוזינה והסתה
  צילו: דלית שחם
  מומלצים