שתף קטע נבחר

יום כדור הארץ: הבנות רקדו, סגן ראש העיר נטש

סגן ראש עיריית ירושלים מטעם יהדות התורה, יצחק פינדרוס, נטש את הטקס לציון יום כדור הארץ, בשעה שבנות להקת מחולה עלו להופיע: "אני שומר מסורת ושומר מצוות. זה משהו אישי ופרטי שלי"

הערב החגיגי לציון יום כדור הארץ לווה באירוע חריג בירושלים. סגן ראש העיר, יצחק פינדרוס, נטש את האירוע כשבנות להקת מחולה עלו להופיע סמוך לעיר דוד. להקת מחולה עלתה בעבר לכותרות כשהרקדניות הולבשו בשקים בטקס חנוכת גשר המיתרים.

  

בניגוד לקודמו בתפקיד, אורי לופוליאנסקי, התעקש ראש העיר הנוכחי, ניר ברקת, כי בנות הלהקה, בהן חברות גם בנותיו, יעלו להופיע בלבושן הרגיל. במהלך האירוע, הוקרנו ריקודים על מסך הטלוויזיה, שבו נראו נשים שרות ורוקדות.


בעיות של צניעות? (צילום: מיכאל פ.)

 

סגן ראש העיר מטעם מפלגת יהדות התורה עזב את המקום, משום שאסור לו לצפות בנשים רוקדות ולשמוע אותן שרות לפי הלכת "קול באישה ערווה". אחר כך הסביר ל-ynet: "זה לא אישי וזה לא מפריע לי אבל אני שומר מסורת ושומר מצוות. זה משהו אישי ופרטי שלי".

 

הוא הבהיר

 כי אין לו טענות כלפי מדיניותו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ואפילו ההיפך, "אין לי שום השגות. לא הכרחתי אף אחד להגיע ולא הכרחתי אף אחד ללכת. עיריית ירושלים היא עירייה של כל תושביה ולא של מגזר כזה או אחר. מי שרוצה, יבוא ומי שלא רוצה לא יבוא".

 

בהופעה הצנועה בגשר המיתרים, ביוני 2008, הביע המנהל האמנותי של הלהקה, יניב הופמן, זעם: "ההורים המומים, הילדים המומים ואנחנו עוד יותר המומים. בסך הכל מדובר בנערות צעירות, בנות 13 עד 16. הופענו איתן בכל האירועים הממלכתיים וזו הפעם הראשונה מזה 20 שנה שאנחנו נתקלים בתגובה כל-כך קיצונית. לא מדובר בנערות גוגו או מועדונים - הלהקה עוסקת בתרבות ואמנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום כדור הארץ, לא לנשים
הלהקה הצנועה בגשר המיתרים
צילום: גיא אסיאג
מומלצים