שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איך הגיעו תפוזים ישראלים לשווקים בטהרן?
  המשטרה האיראנית חוקרת כיצד הגיע משלוח של פירות הדר ישראלים עם מדבקת המותג "ג'פה" לשווקים ומרכולים בטהרן. נבדקת אפשרות כי המשלוח, שהגיע דרך דובאי, הוכנס לאיראן בארגזים שסומנו כסינים

  נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, מנצל כל הזדמנות כדי לתקוף את ישראל ולייחל להיעלמותה, אולם נראה כי ישנם איראנים שדווקא נהנים מהתוצרת הישראלית: משטרת טהרן פתחה בחקירה לאחר שתפוזים ישראלים שעליהם מדבקה עם הכיתוב "ג'פה" נתפסו בחנויות שונות בבירה האיראנית.

   

  איראן הטילה חרם על ייבוא מוצרים מישראל, אולם כעת חוקרת משטרת טהרן חשדות לפיהן התפוזים הישראלים הוכנסו למדינה בתוך ארגזים שסומנו כאילו הגיעו מסין. רשת החדשות הבריטית BBC דיווחה כי כי הפירות הגיעו לאיראן דרך עצירת ביניים בדובאי, והוצעו למכירה בשווקים ומרכולים בטהרן וסביבתה.

   

  רשתות התקשורת במדינה אף הציגו תמונות של ארגזים המכילים תפוזים שעליהם מדבקת הזיהוי המוכרת של פירות ישראלים, "ג'פה". על פי הדיווחים, במשטרה הוחלט לאסור את המשך מכירתם של תפוזים שנמצאו בחנויות מחשש לעבירה על החרם הישראלי.

   

  גורם איראני רישמי התייחס לדיווחים, והטיל ספק באמיתותם. לדבריו, "בלתי אפשרי" שתוצרת ישראלית נכנסה לאיראן, אלא אם הדבר נעשה באופן בלתי חוקי. "גם אם נטען שהתפוזים יובאו למדינה דרך ישראל, הדבר לא נעשה באופן רישמי", אמר מוחמד רזה נדרי, סגן מנהל רשות המכס באיראן.

   

  "בנוסף לחקירת המקרה, אנו מיידעים את הייבואנים בנוגע לחוק, והם לעולם לא ייקחו סיכון שכזה עבור ייבוא כמה טונות של סחורה בלבד", הוסיף נדרי. בדיווח ציינו כלי התקשורת

  באיראן כי התפוזים המשווקים תחת המותג הישראלי "ג'פה" ידועים כמתוקים במיוחד, חסרי גרעינים וקלים לקילוף.

   

  בחודשים האחרונים התגברה החרמת הסחורות מישראל, שהגיעה לשיאה בימי מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. בינואר דיווחו מגדלי פירות בישראל על עיכוב וצמצום של הזמנות מחו"ל על רקע קריאות להחרים תוצרת חקלאית מישראל. המגדלים סיפרו כי סחורה רבה מעוכבת במחסני הקירור עקב ביטולי הזמנות, ומביעים חשש מפגיעה קשה בייצוא הפירות, בעיקר לירדן, בריטניה ומדינות סקנדינביה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יהונתן צור, דלית שחם
  ישראלים בטהרן (ארכיון)
  צילום: יהונתן צור, דלית שחם
  מומלצים