שתף קטע נבחר

האטה? פיטורים? בונוס שמן למנכ"ל קומברס

למשקיעים אין מושג מה עשתה קומברס השנה, אבל הדירקטוריון החליט לתגמל את אנדרי דהן בחצי מיליון דולר על ביצועי החברה, בנוסף לחבילת מניות ענקית ומשכורת בסך מיליון דולר

חודש בלבד אחרי שפיטר 300 עובדי קומברס (100 מהם בישראל) בשל טענה כי קומברס חוותה בשנה האחרונה האטה בעסקיה, לא מהסס דירקטוריון קומברס להעניק למנכ"ל החברה, אנדרי דהן, בונוס עתיר שומן.  

 

הבונוס, בסך חצי מיליון דולר, ישולם לדהן בנוסף למשכורתו השנתית בת מיליון הדולר, עבור השנה שהסתיימה ב- 31 בינואר 2009 (השנה הפיסקלית 2008).

 

דהן אינו היחיד מבכירי קומברס שמקבל בונוס עבור 2008. לפני כמה שבועות פורסם כי בכירים נוספים בחברה קיבלו בונוסים בסך של כ- 200 אלף דולר כל אחד עבור השנה "בה חוותה קומברס האטה". בשבועות האחרונים פורסמו נתוני השכר במספר חברות טכנולוגיה. נס טכנולוגיות ו-DSPG פרסמו השבוע את נתוני השכר של בכיריהן, ולמרות שגם הסכומים שהשתכרו אלה לא היו מהנמוכים, שם בלטה העובדה שאותם בכירים לא קיבלו בונוסים עבור השנה שחלפה.

 

העובדה שקומברס, המספקת שירותי בילינג ומפתחת תאים קוליים, מסרה כי הסביבה המאתגרת הקשתה על עסקיה, בהחלט עשויה להרים גבה נוכח הבונוסים שמקבלים הבכירים. אולם נדמה שהדבר צורם אף יותר, על רקע העובדה שהמשקיעים לא יכולים לדעת מה הם הנתונים הפיננסיים אשר על בסיסם מקבלים הבכירים את הבונוסים, זאת בשל כך שקומברס לא מפרסמת דו"חות כספיים כבר יותר משלוש שנים, מאז התפוצצות פרשת הבקדייטינג.

 

בנוסף, יקבל דהן 420 אלף מניות חסומות, בשלושה מועדי חלוקה החל מ-2010. כיום, כאשר המניה נמצאת בשפל (בשנה האחרונה התכווצה ב-60%), שווה הטבה זו לא פחות מ-2.9 מיליון דולר. לשם השוואה, בשנה שעברה אמנם קיבל דהן בונוס גבוה יותר – 1.8 מיליון דולר – אולם מספר המניות שקיבל עמד על 318 אלף "בלבד".

 

לצד זאת, מסר דירקטוריון החברה כי דהן עתיד לקבל עבור השנה שתסתיים ב-31 בינואר 2010 בונוס בסך מיליון דולר אם תעמוד קומברס ביעדים פיננסיים מסויימים. יש לקוות כי עד שיחולקו הבונוסים עבור השנה הקרובה, יפורסמו סוף סוף התוצאות הכספיות, ובעלי המניות של החברה יוכלו לדעת על בסיס אילו פרמטרים הם מעניקים לבכירי החברה בונוסים בסך מאות של אלפי דולרים, אם לא למעלה מכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא קומברס, אנדרי דהאן: בונוס בעלות שכר חודשי של 100 עובדים
מומלצים