שתף קטע נבחר

ברק על תקציב הביטחון: חיים קודמים לאיכות חיים

בדיון מקדים על הקיצוצים הצפויים, תבע ברק מנתניהו שלא לפגוע בתוכנית התקצוב הרב-שנתית למערכת הביטחון. "ישראל עומדת בפני אתגרים מהמורכבים שידענו אי פעם, בהם גם האיום האיראני", אמר שר הביטחון

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק נפגשו אמש (מוצאי שבת) לדיון על השלכות המשבר הכלכלי בעולם ובישראל, ועל הקיצוצים הנדרשים בתקציב המדינה. "לאיום האיראני יש משמעויות תקציביות", הבהיר ברק והציג את עמדתו נגד פגיעה בתקציב הביטחון.

 

בדיון, שנערך בלשכת ראש הממשלה בירושלים, נשמעו גם סקירות מפי אנשי מערכת הביטחון, בהם מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, וראש אגף התקציבים ויועצת הכספים של הרמטכ"ל. אנשי מערכת הביטחון תבעו מנתניהו שלא לפגוע במתווה ברודט, שאושר על-ידי הממשלה הקודמת והעניק תוספת תקציבית למערכת הביטחון במסגרת תוכנית רב-שנתית.

 

אתמול אמר ברק, כפי שכבר ציין בדיונים פנימיים קודמים, כי יש לעמוד במתווה ברודט. "מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים ביטחוניים מורכבים, ומהקשים שידענו אי-פעם - בהם האיום האיראני, איום החיזבאללה ואיום החמאס. תקציב ברודט מאפשר למערכת הביטחון לעמוד באתגרים הצפויים".

 

שר הביטחון הוסיף: "עצם קיום החיים במזרח התיכון צריך להיות קודם לאיכות החיים. לבד מזאת, מערכת הביטחון היא שחקן מרכזי במשק הישראלי, וכוללת את התעשיות הביטחוניות, את הייצוא ופרויקטים חברתיים. אין לפגוע בתקציבים המיועדים לכך כי האתגרים שלפני המערכת הם חסרי תקדים בהיקפם".

 

בשלב זה עדיין לא התקבלו החלטות על אופי הקיצוצים בתקציב המדינה, כולל במערכת הביטחון שהשנה קיבלה 52 מיליארד שקלים. גם עמדת האוצר עדיין לא ידועה, ומלשכתו של השר יובל שטייניץ נמסר כי "הנושא יידון בהמשך, כשיועלה במסגרת תוכניות הקיצוצים המוצעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. דרש את התקציב שאושר
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. דיון כלכלי
צילום: פלאש 90
מומלצים