שתף קטע נבחר

המתווך מטעם בנק הפועלים מציע: פסק זמן

עו"ד רם כספי, שנשכר על ידי הבנק, ינסה לגבש ארכה של חצי שנה במהלכה ילמד הדירקטוריון את הטענות נגד היו"ר דני דנקנר, ותיבחן האפשרות להחלפת דירקטורים. מקורב לבנק הפועלים: "כולם צריכים לרדת מהעצים"

עו"ד רם כספי פועל להשגת פשרה בין בנק הפועלים ובעלת השליטה שרי אריסון לבין הפיקוח על הבנקים. ל"ממון" נודע כי המטרה של כספי, שנשכר על-ידי בנק הפועלים, היא להגיע להבנות מול בנק ישראל שיאפשרו ארכה של חצי שנה לגבי הדרישה להחלפת יו"ר הפועלים דני דנקנר.

 

 

במקביל, יפנה דירקטוריון בנק הפועלים לבנק ישראל ויבקש פרק זמן של מספר חודשים כדי למנוע זעזוע נוסף לבנק לאחר חילופי המנכ"לים לפני כחודש.

 

בפרק הזמן הזה יוכל דירקטוריון הפועלים ללמוד את הטענות של הפיקוח על הבנקים נגד יו"ר הבנק, דני דנקנר, לקבל הסברים מפורטים מבנק ישראל לגבי הכשלים בהם הוא מואשם ולבחון דרכי פעולה. הארכה נועדה גם לאפשר את חיזוק דירקטוריון הפועלים בדירקטורים המקובלים על נגיד בנק ישראל, גם אם הדבר יבוא על חשבון דירקטורים קיימים.

 

לצד הדרישה להחליף את דנקנר, הביע בנק ישראל מורת רוח מהדירקטורית איריס דרור. מקורב לבנק הפועלים אמר ל"ממון:" "הדרך של עריפת ראשים בגרזן אינה ראויה, וגם לא חוסר השקיפות לגבי טענות בנק ישראל נגד דנקנר. יש צורך להוריד את כולם מהעצים ולשבת לדון בשיקול דעת, ולא מתוך סערת רגשות. דני כבר שנתיים בתפקיד היו"ר, מה קרה עכשיו שמצריך בהילות כזו, ומדוע"?

 

אתמול התכנס דירקטוריון בנק הפועלים, בראשות היו"ר דני דנקנר, כדי לדון בהצעה להזמין את המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, לישיבת דירקטוריון הבנק במטרה שיבהיר בה את עמדת הפיקוח לגבי התנהלות הפועלים.

 

העובדים תומכים בהנהלה

כזכור, בפגישה שנערכה לפני כשבוע בין נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, המפקח על הבנקים רוני חזקיהו, בעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון ועורך דינה פיני רובין, הבהירו פישר וחזקיהו לאריסון כי הם אינם מרוצים מתפקודו של יו"ר הבנק דני דנקנר. מטרת הפגישה הייתה לדון באופן התנהלותו של הבנק, ובמיוחד בתהליך שקדם להתפטרותו של צבי זיו מתפקיד המנכ"ל לפני כחודש.

 

בסוף מרס דרש רוני חזקיהו מבנק הפועלים לעצור את הליך המינוי של ציון קינן עד לסיום בדיקת נסיבות התפטרותו של זיו, בדיקת אופן קבלת ההחלטה על מינוי המנכ"ל החדש, ותקינותו של ההליך כולו.

 

אתמול שיגר יו"ר ארגון עובדי בנק הפועלים, שרלי אמזלג, מכתב לנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ובו הוא קורא לנגיד לעצור את פעילותו של המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, נגד דירקטוריון הבנק.

 

המכתב נשלח לפישר בהמשך לישיבת מזכירות ארגון העובדים של הבנק שהתקיימה בסוף השבוע, ובה הוחלט לעמוד לצד ההנהלה והדירקטוריון בכל הקשור לפעילות של המפקח על הבנקים נגדם. במכתב רמז אמזלג כי העובדים ינקטו צעדים ארגוניים אם בנק ישראל ימשיך להתערב בנעשה בבנק.

 

הכתבה המלאה התפרסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

בהכנת הכתבה השתתפו נווית זומר, צח שפיצן ודוד רגב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד רם כספי
צילום: יניב כהן
מומלצים