שתף קטע נבחר

עובדי בנק הפועלים בעד דנקנר: מאיימים בעיצומים

יו"ר ועד העובדים בבנק, צ'רלי אמזלג, מביע תמיכה בשרי אריסון וביו"ר דני דנקנר, על רקע הביקורת מצד בנק ישראל. הוועד, שזוכה לתמיכת ההסתדרות, שוקל לנקוט בצעדי מחאה

"ועד העובדים של בנק הפועלים וועד המנהלים המורחב קיבל החלטה לתת אמון מלא בבעלת השליטה בבנק שרי אריסון, ביו"ר דני דנקנר, בדירקטוריון ובמנכ"ל הנבחר ציון קינן שהוא הראוי מכולם". כך אמר ל"ממון" יו"ר ועד העובדים בבנק הפועלים, צ'רלי אמזלג.

 

 

אמזלג אמר את הדברים בעקבות הפרסומים על חוסר שביעות הרצון בבנק ישראל מתפקודו של דנקנר ומהליך בחירת ציון קינן למנכ"ל. במהלך השבוע שעבר נערכו פגישות בין אריסון לבין המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, סביב אופן מינויו של קינן לתפקיד המנכ"ל.

 

בוועד העובדים של בנק הפועלים זעמו על ההתערבות של בנק ישראל בניהול הבנק, וביום חמישי כינס הוועד ישיבה בבית ההסתדרות והביע תמיכה בדנקנר. היום צפוי הוועד להחליט על צעדיו אם בבנק ישראל ימשיכו להפעיל לחץ על בעלת השליטה ועל הנהלת הבנק.

 

"מחול השדים הזה סביב בנק הפועלים נדון בכינוס של נציגי הוועד ביום חמישי ובהמשך השבוע נקבל את ההחלטות שלנו", אמר אמזלג המייצג 12 אלף עובדים. "אנחנו לא נשקוט ולא ננוח. לא ניתן שאנשים אינטרסנטים ייקחו לנו את הבנק הזה. זה לא הולך לעבור בשקט. בנק הפועלים הוא הבית של העובדים, הוא החיים שלנו, ולא ניתן שאף אדם יהרוס אותו".

 

ההסתדרות תומכת במאבקם של עובדי בנק הפועלים נגד נגיד בנק ישראל סטנלי פישר המבקש להעביר את יו"ר הבנק דני דנקנר מתפקידו. בסוף השבוע קיים ועד עובדי הבנק אסיפת מחאה בחסות ההסתדרות. בוועד העובדים מאיימים לנקוט בצעדי מחאה ובכללם אסיפות הסברה וייתכן אף כי עיצומים והשבתה. בהסתדרות מביעים תמיכה בוועד העובדים ובפעולותיו וייתכן כי כבר בימים הקרובים ייתקיימו פעולות מחאה.

 

בהנהלת בנק הפועלים מודעים לגיבוי שהם מקבלים מהוועד. "הוועד אוהב את דני ואת ציון וזועם שבנק ישראל מתערב. אנשי הוועד ילכו עם דני וציון באש ובמים", אמר בכיר בהנהלת הבנק. "דני דנקנר מדבר עם העובדים בגובה העיניים. הם לא מאמינים שיש עוד מישהו שידאג להם בעתיד כמו דני. הם מבינים שבתקופה קשה כלכלית חשוב שיהיו בראש הבנק אנשים שידאגו להם. גם בוועד מבינים שהבנק חייב לעבור שינוי, אבל תפיסת העולם של דני וציון אומרת שצריך לעשות שינויים עם הוועד, ולא נגדו".

 

מטרת הפגישות שערכו הנגיד סטנלי פישר והמפקח על הבנקים רוני חזקיהו עם שרי אריסון הייתה לדון באופן התנהלותו של הבנק, ובמיוחד בתהליך שקדם להתפטרותו של צבי זיו מתפקיד המנכ"ל לפני כחודש. בימים הקרובים יעביר חזקיהו להנהלת בנק הפועלים טיוטת דו"ח מקיפה לגבי התנהלות הבנק בכל הקשור לחילופי המנכ"לים. הדו"ח מנסה לברר, בין היתר, מהם חילוקי הדעות שהיו לזיו עם דנקנר ושבגללם הודיע על התפטרותו.

 

שרי אריסון אמרה בשבוע שעבר כי היא נותנת אמון מלא ביו"ר דני דנקנר ובאופן הובלתו את הבנק.

 

הכתבה המלאה מתפרסמת הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"זה לא הולך לעבור בשקט". אמזלג
מומלצים