שתף קטע נבחר

שו"ת: איך בוחרים קורס הכנה ללידה?

למה בעצם מכין הקורס, עדיף פרטי או בבי"ח, עדיף עם קבוצה או לבד ומה עושים כשבן הזוג לא רוצה לבוא? השבוע במדור: זהר כרמי עונה על שאלות בנושא קורס הכנה ללידה

שאלה:

למה בעצם אמור להכין קורס הכנה ללידה?

 

תשובה:

קורס טוב להכנה ללידה צריך להכין את בני הזוג לקראת הלידה עצמה, וכן לכלול הכנה להנקה ולהורות. הכנה איכותית ללידה צריכה להקיף נושאים רבים ומגוונים וכן להכין אתכם לפלאי החודש התשיעי. הקורס אמור לתת לכם כלים כדי להתמודד עם התופעות הפיזיות והרגשיות המאפיינות את ההריון המתקדם ולוודא שאתם יודעים מהם סימני האזהרה שיש לשים אליהם לב לקראת סוף תקופת ההיריון והתקרבות הלידה. הקורס אמור לשנן לכם את סימני הלידה מירידת המים דרך הפקק הרירי המפורסם וכמובן - צירי הלידה ולתת בידכם כלים להתמודדות עם ההמתנה ללידה ועם כל מה שיקרה במהלכה, ולא פחות חשוב מכך - אחריה.

 

בקורס הכנה טוב תקבלו כלים להבנת שלבי הלידה, תבינו מה קורה לתינוק שלכם בזמן שלאמא יש צירים, מה זה ציר ומה עושים איתו, איך יכול בן הזוג לעזור ליולדת להתמודד עם הצירים וגם עם שלל הרגשות העולים ומציפים בעת הלידה ואחריה. תלמדו איך להחליט מה אתם רוצים שיהיה בלידה שלכם ומה לא ומה אתם עושים כשמשהו לא הולך כמו שתכננתם.

 

שיעור אחד לפחות בקורס צריך להיות ממוקד באחרי הלידה, הכנה להנקה ולטיפול בתינוק, וכן, גם קצת לחוויית ההורות. קשה להסביר איזה שינוי הולך להתחולל בחייכם לאחר הלידה, גם אם זו לא הלידה הראשונה שלכם, אבל חובה לצייד אתכם בכלים להתמודדות. החל מידע וכלה במספרי טלפון חשובים כגון טלפון של יועצת הנקה טובה, ואפילו אוכל מבושל ליולדת לאחר הלידה, ועוד הרבה הפתעות וטיפים שמדריכת הכנה ללידה יכולה לשלוף מהשרוול בדיוק ברגע שצריך.

 

שאלה:

מה עדיף: קורס בבי"ח או בקופ"ח, או קורס פרטי?

 

תשובה:

המלצתי היא לבחור קורס פרטי ומסיבה מאוד פשוטה. קורס פרטי הוא נטול אינטרסים מבחינת הלידה שלכם. האינטרס היחיד העומד לנגד עיני המדריכה הוא אתם, מה אתם רוצים ואיך תוכלו להשיג את הלידה עליה אתם חולמים.

 

לא מעניינים את המדריכה שלכם מהם הפרוטוקולים בבית החולים וגם לא אם תיקחו או לא תיקחו אפידורל. כן מעניין אותה שתצאו לחדר הלידה עם כל הידע שאתם צריכים וגם עם אוזן קשבת מהצד השני של קו הטלפון אם צריך, גם בלידה עצמה.

 

שאלה:

מה עדיף: קורס קבוצתי או קורס פרטני?

 

תשובה:

לדעתי, קורס קבוצתי נותן הרבה ערכים מוספים לזוגות הלומדים, מעבר למה שסביר להניח שתקבלו בקורס פרטני. נכון, בקורס פרטני כל תשומת הלב היא עבורכם, הזמן יכול להיות מותאם אישית לצרכיכם ובכלל, הכל יהיה בדיוק לרצונכם. אלו בהחלט יתרונות משמעותיים, ואם אתם מאוד קצרים בזמן, קורס אישי יכול להיות באמת תפור עליכם.

 

בקורס קבוצתי תיהנו מחברת זוגות אחרים שנמצאים בערך באותו שלב כמוכם, עסוקים באותם הדברים, וזה נעים. כמו כן, קורס קבוצתי ממושך בן לפחות 5 מפגשים לפני הלידה, יכול ליצור חברויות שיעבירו אתכם את חופשת הלידה שלכן. תענוג. בקורס קבוצתי לא צריך להתפדח לשאול כלום, רוב הזמן תוכלו פשוט לשתוק ולחכות שמישהו אחר יעשה את ה"פדיחה" במקומכם. זה יקרה מהר מאוד, אל דאגה.

 

שאלה:

כמה מפגשים אמור להכיל קורס הכנה ללידה?

 

תשובה:

בקורס המכין היטב ללידה צריכה כאמור להיות התייחסות מקיפה ללידה וכן התייחסות מקצועית דיה להנקה ולהורות. טוב לבדוק ולוודא כי הכנה להנקה מועברת בקורס על ידי יועצת הנקה מוסמכת IBCLC או מדריכת הנקה במסלול הכשרה ל-IBCLC וכי מוקדש לנושא שיעור של לפחות שעתיים.

 

שאר התכנים אמורים להקיף לפחות 4 מפגשים נוספים, כלומר בקורס קבוצתי רצוי שיהיו לפחות 5 מפגשים. קורסים רבים מציעים מפגש נוסף לאחר הלידה, עם התינוקות, ומפגשי "אקסטרה" כגון מפגש צפייה בסרטי לידה. מפגש כזה יכול להיות מעשיר ומלמד לא פחות מהחומר התיאורטי שלמדתם, ולסכם יפה את הידע שצברתם. מומלץ!

 

ולשאלת הבונוס:

הריוניות רבות מודאגות מכך ש"הבעל לא רוצה ללכת לקורס הכנה ללידה ואם הוא כבר בא, הוא נרדם". אבל מה לעשות שהקורס למעשה מיועד קודם כל לבני הזוג שלנו, שרובם לא בילו את כל ההיריון בקריאת ספרים וחרישת האינטרנט בתחום ההיריון והלידה. אם אתם זוג ממש עסוק וממש עייף, יש אפשרויות יצירתיות מאוד כגון קורס הכנה ללידה מרוכז, משולב בחופשה בצימר. הברקה.

 

גם לכן יש שאלות בנושא הריון ולידה? לחצו כאן .  

 

  • זהר כרמי, אמא לשלושה, מקימת האתר "זהר כבר בדקה ", עוסקת בייעוץ אישי ללידה ראשונה או לחוויה מתקנת.

 

   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים