שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הסמים ביפן: 8 שנות מאסר לצעיר ישראלי
  בסביבתו של י', שנעצר עם חבריו כשברשותם 90 אלף כדורי אקסטזי, מקווים שיוכל לרצות את העונש בישראל. שני הנאשמים האחרים ממשיכים לטעון: היינו בטוחים שאלו פריטי ארכיאולוגיה
  גזר דין ראשון בפרשת הישראלים שהואשמו בהברחת סמים ליפן : בית המשפט ביפן גזר על י', אחד הצעירים שנעצרו לפני כשנה עם 90 אלף כדורי אקסטזי עונש של שמונה שנות מאסר וכן קנס בסך 40 אלף דולר. בסביבתו של הצעיר, שהיה קטין בעת ביצוע העבירה, מקווים כי יוכל לרצות את עונשו בארץ.

   

  באפריל אשתקד נעצרו שלושה ישראלים, צעירים חרדים, בשדה התעופה ביפן, כשבאמתחתם מזוודה ובה כמות האקסטזי הגדולה. עורכי הדין של העצורים טענו אז כי מדובר בתרגיל עוקץ תוך ניצול תמימותם של הצעירים שפותו בכסף - אך זה לא מנע את ההרשעה הנוכחית של י'. בפברואר האחרון נעצרו בישראל שני תושבי ירושלים, בחשד שהיו מעורבים אף הם במה שהוגדרה על ידי רשויות יפן "הברחת כמות תקדימית של סמים".

   

  למרות שנגזרו עליו שמונה שנות מאסר, לאחר ריצוי של חמש שנים יובא י' בפני ועדה שתדון באפשרות שחרורו בשל התנהגות טובה. כמו כן, כשני שלישים מהתקופה שבה היה נתון במעצר יוכרו במסגרת העונש. בסביבתו מקווים שאם יועבר לישראל, יגבר הסיכוי לשחרור מוקדם.

   

  משפטם של שני החרדים הנוספים העצורים ביפן, יואל גולדשטיין ויוסף גרינוולד, יחל בעוד כחודש וחצי. השניים ממשיכים לטעון כי האמינו שבמזוודותיהם נמצאים פריטים ארכיאולוגיים.

   

  "אני מקווה שבית המשפט ביפן יגיע למסקנה כי מרשי לא ידעו ולא היה באפשרותם לדעת כי ברשותם היו סמים. אנחנו בטוחים בשיטת המשפט ההוגנת של יפן וביחס ההומניטארי", אמר ל-ynet עורך דינם, מרדכי ציבין.

   

  לדבריו, גורמים רשמיים בישראל מעורבים בעניינם של השלושה. "התנהגות המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הייתה חיובית מתחילת הדרך, שיתפה פעולה בכל המובנים ואי אפשר היה לצפות ליחס ולתוצאות טובות ממה שנעשה עד עכשיו", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סמים שנתפסו אצל החשודים מירושלים
  צילום: משטרת יפן
  עו"ד מרדכי ציבין
  מומלצים