שתף קטע נבחר

שטראוס ותנובה: יוגורט אינו תרופה

פשרה בתביעה ייצוגית על הטעיה כביכול בפרסומים של אקטימל, אקטיביה ויופלה 360: שטראוס ותנובה יפרסמו הבהרה וייתנו הנחות ששוויין מוערך ב-6 מיליון שקל

הסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד שטראוס ותנובה בעניין משקאות היוגורט המועשרים בחיידקים פרוביוטיים. שתי תובעות הגישו ב-2007 בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד שטראוס גרופ, שטראוס מחלבות ותנובה בטענה כי החברות משווקות משקאות יוגורט המועשרים בחיידקים פרוביוטיים, תחת המותגים אקטימל ואקטיביה (של שטראוס) ויופלה 360 (של תנובה) תוך הטעיית הציבור כביכול.

 

התובעות, רבקה לזר ואורלי אוחיון, טענו באמצעות עו"ד דוד קירשנבוים, כי בפרסומים לא מצוין שמדובר בחיידקים פרוביוטיים בכמות מזערית וכי אנשים בריאים אינם זקוקים כלל לחיזוק ההגנה החיסונית או לשיפור וזירוז כלשהו בתהליך העיכול. היקף התביעה הוערך ביותר ממיליארד שקל.

 

במסגרת הסדר הפשרה שהוגש אתמול לבית המשפט המחוזי בת"א סוכם כי מעתה יופיע על המוצרים באופן בולט כיתוב המציין כי מדובר במוצרי מזון ולא בתרופות. בהסדר הפשרה מצוין כי החברות אינן מודות בטענות נגדן.

 

על פי ההסדר, שטראוס ותנובה יספקו ללא תמורה לעמותות סיוע לנזקקים, לפי שיקול דעתן, 250 אלף בקבוקוני אקטימל, 250 אלף גביעי אקטיביה, ו-50 אלף בקבוקוני יופלה. 360 כמו כן, החברות ייתנו הנחה של 20 אחוזים על מארזי שמיניות אקטימל, על מארזי רביעיות אקטיביה ועל מארזי יופלה, 360 המשווקים לרשתות הקמעונאיות.

 

ההנחות על מארזי אקטימל יינתנו למשך 60 יום, וההנחות על מארזי אקטיביה ויופלה 360 יינתנו למשך 35 יום. שווי ההטבה לצרכנים מוערך ב-6 מיליון שקל. טרם ניתן אישור בית המשפט להסדר הפשרה. שטראוס יוצגה על ידי עו"ד גד נשיץ, ותנובה יוצגה על ידי עו"ד גד טיכו.

 

משטראוס נמסר בתגובה: "על פי ההסדר הוסכם כי אקטיביה ואקטימל הם מוצרי מזון המסייעים לשמירה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא, אך יצוין על גביהם כי הם אינם תרופה או תחליף לחיסון. שטראוס מקווה שבית המשפט יאשר את ההסדר, המשקף את הסכמתם של מומחי כל הצדדים כי יש במוצרים תועלת בריאותית".

 

מתנובה נמסר בתגובה: "הסדר הפשרה מחזק את הטענה של תנובה כי המחקרים הבריאותיים עליהם הסתמכה נכונים בעיקרם. תנובה הבהירה על גבי המוצרים שלה ובפרסומים למוצרים כי הם אינם תרופה ולא נועדו למנוע מחלה כלשהי. תנובה מכבדת את ההסכם ומקווה כי בית המשפט יאשר את ההסכם".

 

  • הידיעה מתפרסמת היום במוסף "ממון" של"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מוצר במחלוקת. אקטיביה
הנחה כפיצוי על הטעיה? יופלה 360
ידידותי אבל לא תרופתי. אקטימל
מומלצים