שתף קטע נבחר

עובדי בנק הפועלים הפגינו מול בנק ישראל

העובדים הפגינו על רקע הסכסוך בין בנק ישראל לבין הדירקטוריון, והביעו חשש שהנזק התדמיתי שנגרם לבנק יסכן את מקום עבודתם. הוועד: התקפות בנק ישראל עלולות להביא לביטול ההבנות שהשגנו עם ההנהלה, לפיהן לא יפוטרו עובדים

יותר מ-300 עובדים של בנק הפועלים הפגינו בצהריים (ב') ברחבת משרד האוצר, מול בנק ישראל. המפגינים הביעו תמיכה ביושב ראש הבנק, דני דנקנר, על רקע הדו"ח שהגיש המפקח על הבנקים בשבוע שעבר, שבו נמתחה ביקורת קשה על יושב ראש הבנק ועל הדירקטוריון.

 

 

מהשלטים שננשאו העובדים, ומדברים שמסרו מפגינים ל-ynet, עולה שהעובדים מאשימים את בנק ישראל בכך שהוא גורם נזק תדמיתי לבנק הפועלים, שעלול להביא לפגיעה בעסקיו ובעקיפין לפיטורים.

 

העובדים נשאו שלטים עליהם נרשמו סיסמאות כגון: "מוכרים את הפועלים בשביל הכותרות בעיתונים" ו"סטנלי תציל את הבית". בבנק ישראל ביקשו שלא להגיב לטענות העובדים, ומסרו רק כי הם מכבדים את עובדי הבנק ואת זכותם להפגין.

 

יו"ר ועד העובדים, צ'רלי אמזלג השמיעה פנייה לנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ואמר: "ישנן כאן 12 אלף משפחות שאתה הולך לפגוע בהן, לא ניתן לך לעשות את זה. אנחנו נלחמים על הבית שלנו ועל הבית שלנו לא נוותר. לא ניתן שיפגעו במקום העבודה".

 

נאוה כהן, העובדת בבנק הפועלים קרוב ל-30 שנה, אמרה ל-ynet: "אנחנו רוצים לשמור על הבית שלנו ולא ללכת מחר לחתום בלשכת הרווחה. ההתערבות הבוטה של בנק ישראל זה עניין פוליטי וסגירת חשבונות. זה הבית שלנו וההתערבות הזאת גורמת להריסת התדמית בעיניי הלקוחות, וכמו כדור שלג אי אפשר לשער לאן זה יגיע".

 

מוטי טובלי, שגם הוא עובד בבנק הפועלים עשרות שנים, סיפר ל-ynet: "לא יכול להיות מצב שיבואו בטענות דווקא אלינו ולא לשום בנק אחר. אנחנו מתנהלים כמו כל בנק אחר, זה גורם נזק תדמיתי ולא ברור איך זה יסתיים. אסור שיסגרו חשבונות פוליטיים על הגב שלנו".

 

הוועד: מנענו פיטורי עובדים

באגרת שהעביר אמזלג לעובדים אתמול נכתב: "כזכור, בחודשים האחרונים ניהלנו מו"מ מול ההנהלה באשר לשינויים המבניים שבכוונת ההנהלה לבצע. במהלך המו"מ הושגו בהנות בינינו לבין יו"ר הדירקטוריון באשר לאופן בו יתבצעו שינויים אלה. כך למשל, הוסכם כי לא יפוטרו עובדים...

 

"ועד העובדים הצליח במו"מ קדחתני ובמאמצים אדירים לשנות חלקים נרחבים מהתוכנים שעשויים היו לפגוע בעובדים.

 

"התוכנית המקורית כללה ניוד אלפי עובדים תוך פגיעה בתנאי העסקתם, ייתור עבודתם של אלפי עובדים ועוד. כאמור, בעקבות התערבות ועד העובדים הושגה הסכמה שלא יפוטרו עובדים ולא תתקיים פגיעה בתנאי עבודתם.

 

"ההתקפות החריפות וחסרות הרסן של המפקח על הבנקים יצרו מחד פגיעה קשה מאד בשמו ובתדמיתו של הבנק ומאידך עלולים להוביל למצב חדש שבו ההבנות עימנו לא יקוימו".


פורסם לראשונה 04/05/2009 13:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה מול בנק ישראל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים