שתף קטע נבחר

10 חודשי מאסר על תנאי וקנס למוכר נפצים

תושב בית חנינה נתפס כשברשותו כמאה אלף חזיזים, נפצים וזיקוקי די-נור. בית המשפט גזר עליו קנס בסך 10,000 שקל ומאסר של 10 חודשים על תנאי למשך שנתיים

בית המשפט השלום בירושלים הרשיע אתמול (א') את פח'רי גוליאני קמאל בעבירה של מכירת חזיזים נפצים וזיקוקי דינור והפצתם בניגוד לצו הפיקוח על מצרכים ושירותים "צעצועים מסוכנים" 1986.

 

גוליאני, תושב בית חנינה, נתפס במבצע צעצועים מסוכנים שנערך ב-15 במרס על ידי משרד התמ"ת בשיתוף עם משטרת ישראל, כשברשותו כמאה אלף חזיזים נפצים וזיקוקי די-נור. צעצועים אלו, שהושמדו אחרי שנתפסו, היו מיועדים למכירה לציבור הרחב בניגוד לצו הפיקוח על מצרכים ושירותים "צעצועים מסוכנים" - 1986.

  

בפסיקתו, קבע השופט אלכנדר רון שמדובר בעבירה חמורה, שהענישה עליה היא הרתעתית. על הנאשם נגזר מאסר על תנאי של 10 חודשים לנמשך שנתיים, אם יעבור עבירה נוספת על פי חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, וכן הוטל עליו קנס בסך עשרת אלפים שקל. הקנס המקסימלי הקבוע בחוק הוא 26,100 שקל.

 

ישראל משען מנהל מחוז ירושלים לסחר פנים אמר בתגובה לגזר הדין כי חוקרי מחוז ירושלים ימשיכו במבצעים על מנת למצוא מפיצים של צעצועים מסוכנים במהלך כל השנה ולא רק בפורים וכן יעשו מאמץ גדול למגר את התופעה המסוכנת הזו.

 

סגנית שר התמ"ת אורית נוקד, האחראית על סחר פנים במשרד מסרה בתגובה לגזר הדין: "אני מקווה כי העונש ירתיע מוכרים רבים מלעבור על החוק ולסכן פגיעה בחיי אדם. כמו כן, אפעל להגברת האכיפה בתחום על מנת להבטיח שהמוצרים הנמכרים בשוק עומדים בכל התקנים והאישורים".

 

חזזים זיקוקי די-נור ונפצים עלולים לגרום פגיעה ונזק לגוף ולסביבה. בפורים האחרון, חוקרי משרד התמ"ת במחוז תל-אביב והמרכז תפסו יחד עם שוטרי משטרת ישראל עשרות פריטים האסורים במכירה, ואלפי כדורים המשמשים תחמושת לאותם כלי ירייה. המוצרים שנתפסו עלולים לגרום פציעות, בעיקר בקרב ילדים.

 

בתחנה המרכזית בתל-אביב הוחרמו אז עשרות כלי ירייה, הדומים בצורתם לכלי נשק אמיתיים, ביניהם אקדחים, רובים ורוגטקות. גם בצומת סנהדריה בירושלים נתפסו בפורים רוכלים עם צעצועים מסוכנים שהוחרמו וכך גם בשוק בנתניה, שם נתפסו חזיזים מתפוצצים מסוגים שונים וזיקוקי דינור מעופפים. 

 

בכל המקרים האלה הועברו תלונות לטיפול הלשכה המשפטית במשרד התמ"ת. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עלול לגרום פגיעה ונזק. נפץ
מומלצים