שתף קטע נבחר

נתניהו: הכרה בישראל - בסיס הכרחי לשלום אמת

בישיבה מיוחדת לציון יום הרצל הבהיר ראש הממשלה כי החזון של חוזה המדינה רלוונטי גם היום: "הוא ראה שהדרך היחידה להבטיח את קיום העם היהודי היא מדינה חזקה שתגן על עצמה"

"הדיאגנוזה של הרצל הייתה נכונה: הדרך להבטיח את קיום העם היהודי היא במדינה חזקה שתוכל להגן על עצמה", כך אמר היום (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שנשא בישיבה מיוחדת לציון יום הרצל במליאת הכנסת. "ההכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי היא בסיס הכרחי לשלום אמת בינינו לבין שכנינו הפלסטינים", הוסיף ראש הממשלה. 

 

נתניהו פתח את נאומו בסקירת פועלו של חוזה המדינה, והבהיר כי מדינת ישראל היא עדות להצלחת מפעל חייו. "החזון של הרצל קם והיה למציאות נעלה מכל דמיון. הציונות ניצחה, היא ניצחה כנגד כל הסיכויים, אבל יותר מכל הציונות ניצחה מפני שאם תרצו יתקיים בנו כצוואתו וחזונו של בנימין זאב הרצל", אמר. 

 

לדבריו, חזונו של הרצל על הכרה בעם ובמדינה יהודים - רלוונטי גם היום. "הדיאגנוזה והפרוגנוזה שלו היו נכונות לחלוטין, שהדרך היחידה להבטיח את קיומו של העם היהודי הוא על ידי מדינת לאום של העם היהודי, עצמאית וריבונית פה בארץ ישראל, חזקה דיה מבחינת זהותה ותרבותה כדי להגן על עצמה ולהבטיח את עתיד העם היהודי

 

"לכן, מי שאינו מכיר בזכות העם היהודי להגדרה עצמית ולמדינת לאום מוכרת משלו, מי שאיננו חש ואיננו מכבד את הקשר העמוק של עם ישראל לארצו, אינו מכבד באמת את הזכויות הלגיטימיות של העם היהודי. על כן ההכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי היא בסיס הכרחי לשלום אמת בינינו לבין שכנינו הפלסטינים", הבהיר ראש הממשלה. 

 

"הרצל זיהה את התפשטות האנטישמיות"

"מה שהרצל זיהה בבירור זה את התפשטות האנטישמיות ועל כן חייבים לצאת למדינה יהודית בארץ ישראל. מעולם הוא לא התכחש לזהות היהודית שלו, ללאומיות היהודית, הוא ראה שהפיתרון היחיד שיכול להבטיח את עתידו של עם ישראל הוא מדינה יהודית בארץ ישראל", הוסיף.

 

חברת הכנסת דליה איציק נשאה אף היא דברים בשם סיעת קדימה, וטענה כי חוזה המדינה היה מתגאה במדינה שקמה.  "אני משוכנעת שהוא היה אומר ש-112 השנים שחלפו

מאז הקונגרס היו 112 שנים של עליה, של בניה, של התישבות, של מאבק ולחימה. 112 שנות ניצחון של התנועה הציונית, של מדינה עצמאית של שפה עברית, של צבא, של עליה, של תרבות, של יצירת חברה מתקדמת.

 

"על אף הרצון להסיר את הכתמים שדבקו בנו, וגם אם הרצון להזכיר את העננים שמרחפים מעלינו, אני בטוחה שהוא היה מלא התפעלות מהאומה שקמה בסערת מלחמה, מלחמה שעדין לא נסתיימה, מדינה חופשית ששומרת על אופיה הדמוקרטי ועל חירות האדם חרף אתגרים קשים", הוסיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הציונות ניצחה. נתניהו
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
הרצל. היה גאה?
צילום: איי פי
מומלצים