שתף קטע נבחר

אלופת ישראל התהפכה בירקון, מצבה קשה

החותרת בת ה-20 יסמין פיינגולד התהפכה במהלך אימון בנחל ונחבטה בראשה. אזרח בעל תושייה שהזדמן למקום הציל אותה: "לא חשבתי על הזיהום במים, כי הבנתי שיש סיכוי להוציא אותה. אני מקווה שהיא תהיה בריאה". היא מאושפזת ללא הכרה ומונשמת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב

אסון בירקון. יסמין פיינגולד בת ה-20, אלופת ישראל בחתירה, נפגעה אחר הצהריים (ב') במהלך אימון בנחל ואושפזה במצב קשה בבית חולים איכילוב. היא מחוסרת הכרה, מונשמת ומטופלת ביחידה לטיפול נמרץ. תושייה של עובר אורח בשם אבי טויבין, שאזר אומץ ונחלץ לעזרתה, איפשרה את הצלתה. עם זאת, היא עדיין נלחמת על חייה ברגעים אלו.

 

התאונה התרחשה מתחת לגשר נמיר. מסיבה לא ברורה, החותרת התהפכה עם הקיאק שלה בעיצומו של האימון ולאחר שנפלה אל המים נחבטה בראשה. על פי עדויות, במשך כמה דקות היא ניסתה לחלץ את עצמה בעזרת המשוטים, אך התקשתה לעשות כן מאחר שהיתה קשורה לקיאק.

 

טויבין בן ה-62, תושב הרצליה, הבחין באשר אירע ונחלץ מיד לעזרתה. לאחר שמשה אותה מן הנחל, החלו אנשים שהיו במקום בפעולות החייאה ראשוניות. ניידת טיפול נמרץ שהוזעקה למקום, המשיכה בפעולות ההחייאה ולאחר שייצבה את מצבה של פיינגולד, הבהילו אותה לבית החולים איכילוב. בזמן פעולות ההחייאה, הגיעו אנשים ממועדון השייט ומיהרו לקחת את הקיאק מהמקום.

 

טויבין סיפר על ההתרחשות: "עשיתי ג'וגינג על הירקון והיא חלפה על פניי בחתירה. אחרי עשר דקות, פתאום ראיתי התקהלות לפני גשר הירקון, בסמוך למעגן הסירות. הקיאק היה הפוך ותיארתי לעצמי שיש שם מישהו, אבל האמנתי שהיא מצאה מסתור בכיס האוויר שבקיאק. כשראיתי שאף אחד לא זז לעזור לה, רצתי לכיוון המים, פשטתי את הבגדים, קפצתי פנימה ושחיתי לכיוון".

 

"כשהגעתי לשם, צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה", הוסיף טויבין. "הפכתי את הקיאק והרמתי אותה מהמים. ניסיתי להוציא אותה מהקיאק, אבל היא היתה קשורה ברגליה ולא השתחררה. גררתי אותה ביחד עם הקיאק לחוף. מישהו שם הסביר לי איך לשחרר אותה ושם כבר העברתי אותה לטיפול".

 

- לא חששת לקפוץ למימי הירקון המזוהמים?

"תמיד חוששים לקפוץ לירקון, אבל הבנתי שיש סיכוי להציל אותה ולא חשבתי על שום דבר אחר. אני מקווה שהיא תהיה בריאה".

 

עוברת אורח בשם יונית גונן, חזתה בנעשה בעיצומה של צעידה בפארק, וסיפרה: "ראיתי התרחשות והתרוצצות של אנשים. נעצרתי, ואז ראיתי את הקיאק בתוך המים הפוך ואנשים אמרו שיש שם בחורה, שעד לפני מספר דקות עשתה תנועות עם המשוטים ובאיזשהו שלב זה פסק. אנשים ניסו להתיר את הסירות שהיו במקום על מנת להגיע אליה.

 

ואז נכנס גבר, לא צעיר, בשקט התפשט, נכנס למים, שחה עד אמצע הנחל, הפך את הקיאק ואחרי שהוא הפך אותו וזה לא היה פשוט, הוא שחה עם הבחורה שהיתה קשורה ברגליים עד לסירות בגדה השנייה ואז עזרו לו להעלות אותה. כשהוציאו אותה, היא היתה גמורה. אם לא הוא, היא היתה מתה".

 

  • השתתפה בהכנת הידיעה: מיטל יסעור בית-אור

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחל הירקון
צילום: גילי סופר
מומלצים