שתף קטע נבחר

"מישהו יכול ללמד את בעלי לעשות סקס?"

היא נשואה 20 שנה, יחסי המין ביניהם נדירים מאוד, משעממים ונגמרים במקרה הטוב בתוך חמש דקות. צריך סרוגייט?

שאלה:

אני חיה עם בעלי כבר 20 שנה. אדם שאין לו תשוקה. היא מגיעה לעיתים רחוקות, והוא לא מוכן לגוון. כשעושים סקס יש שלבים ידועים מראש, הסקס נמשך במקרה הטוב חמש דקות, אני גומרת הוא גומר ובזה מסתכם העניין.

 

האם יש סרוגייט שיכול ללמד את בעלי מה צריך לעשות בזמן סקס? אני ניסיתי מאות פעמים ללמד אותו מה אני רוצה. הוא אומר "כן כן" ואחר כך לא מבצע.

 

תשובה:

צר לי לקרוא על מצוקתך. אכן לא קל לחיות שנים רבות ללא תחושה של תשוקה וללא מיצוי של מיניות איכותית. בפנייתך את מעלה שתי סוגיות הקשורות למין, אבל אין קשר ישיר בין האחת לרעותה. האחת היא התשוקה, והשנייה היא מיומנויות במיטה. כיוון ששאלת על סרוגייט, אתייחס בעיקר לכך.

 

מה זה סרוגייט?

סרוגייט הוא בן/בת זוג חלופי מיומן, מנוסה ורגיש, העוזר למטופל/ת לתרגל ולרכוש מיומנויות של תקשורת זוגית ומינית. מסטרס וג'ונסון, אבות הטיפול המיני המודרני, היו הראשונים שטיפלו באמצעות סרוגייט. תפקיד הסרוגייט הוא לשמש בן/ת זוג חלופי לטיפול זוגי התנהגותי. הסרוגייט מופעל על ידי המטפל, שפוגש את המטופל בנפרד ובונה את התהליך הטיפולי בהתאם לצרכים וליכולת של המטופל. תוך כדי התהליך, מעבר לביצוע הלכה למעשה אחר הוראות הטיפול, מהווה הסרוגייט מודל לתפקידי הגבר או האשה במערכת הזוגית. הסרוגייט משתתף עם המטופל/ת בתרגילי התנסות זוגית המשלבים חושניות ויחסי מין ומקנה מיומנויות בינאישיות ומיניות.

 

המטרה המקורית: עזרה לפצועי מלחמת ויאטנם

שילוב הסרוגייט בטיפול התחיל למעשה בהקשר של קשיים תפקודיים אצל פצועי מלחמת ויאטנם. הטיפול התמקד בבעיות זיקפה, שפיכה מוקדמת ושפיכה מעוכבת.

 

היום מיושם הטיפול באמצעות סרוגייט גם בהקשר של קשיים תפקודיים אצל נשים, כגון כאבים בחדירה וקשיים באורגזמה, וכמובן - לרכישת מיומנות בזוגיות ובמיניות.

 

כיצד מתנהל הטיפול?

המסגרת הטיפולית כוללת את ה"משולש" הטיפולי: מטפל/ת מיני/ת מטופל/ת וסרוגייט. בדרך כלל מקיים המטופל כל שבוע שתי פגישות טיפוליות: אחת עם המטפל ואחת עם הסרוגייט. במהלך הפגישה עם המטפל עובדים בשני מישורים: האחד על הרקע שהביא לקושי והשני הוא החלק שבו בונים את התרגול עם הסרוגייט. עוברים על הקשיים שעלו במפגש הקודם עם הסרוגייט, לומדים את הדברים המשמעותיים ומקבלים הנחיות לקראת הפגישה הבאה.

 

במהלך הפגישה עם הסרוגייט מתרגל המטופל הלכה למעשה את ההנחיות שנועדו לאותה פגישה. במקביל נפגש המטפל עם הסרוגייט, מקבל דיווח לגבי התנהלות הפגישה הקודמת ואוסף מספיק נתונים כדי לבנות את תכני הפגישה הבאה ואת ההתקדמות עם המטופל.

 

לגבי התשוקה – אני מאמין שמאוד קשה, עד בלתי אפשרי, ללמד אדם שאין לו תשוקה (כפי שאת כותבת), להיות אדם תשוקתי, בטח לא אחרי 20 שנה. עם זאת, ראיתי כבר מקרים שסותרים את דעתי. יש גם לא מעט מטפלים שחושבים אחרת ממני.

 

מתוך פנייתך אין אני רואה מקום לטיפול סרוגייט, אלא יותר טיפול זוגי מיני, שיעזור לבעלך, בהנחיית מטפל או מטפלת, לרכוש מיומנויות מיניות חדשות ולהשביח את הסקס שלכם.

 

ייתכן שאם התהליך יהיה בעזרת מומחה, בעלך ירכוש מיומנויות להן ייחלת שנים רבות, ואולי בזכותן תצמח גם התשוקה.

 

עידן מיליצ'ר הוא סקסולוג ומטפל זוגי. ניתן לשלוח שאלות למערכת, אבל לצערנו אין אפשרות לקבל תשובה אישית לכל פונה.


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוכן לגוון
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים