שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העוקץ המושלם: כך תגנוב את אותו רכב שוב
  כך פעלה הכנופייה שחשפה יחידת אתגר: חבריה שכרו מכוניות, שכפלו את המפתח וזייפו מסמכים, ולאחר ההחזרה גנבו את הרכב ומכרו אותו לאזרחים תמימים. לעתים חזרו וגנבו אותו מהקונה באותו לילה, ומכרו אותו שוב. 10 חשודים נעצרו

  לגנבי המכוניות פשוט לא נגמרים הרעיונות היצירתיים. חוקרי יחידת אתגר של המשטרה הנאבקת בגניבות הרכב מעריכים היום (ה') כי חשפו כנופייה מתוחכמת שעסקה במעשי עוקץ סדרתיים, במסגרתם הצליחה להונות חברות השכרת רכב, עשרות אזרחים תמימים וגם את משרד הרישוי.

   

  לפי החשד, השיטה עבדה כך: אנשי הכנופייה שכרו מכוניות, ובזמן השכירות שכפלו את המפתח והכינו לה מסמכי רישוי ולוחית זיהוי חדשים ומזויפים. לאחר מכן החזירו את הרכב - וזמן קצר לאחר מכן גנבו אותו מחברת ההשכרה, בעזרת המפתח המשוכפל.

   

  כשלרכב יש כביכול "זהות חדשה", העלו אותו הגנבים למכירה בלוחות באינטרנט. אזרחים תמימים שלא הבינו שמדובר בקומבינה קנו את המכוניות, ושילמו עליהן כרכב יד ראשונה. העברת הבעלות במשרד הרישוי עברה באופן חלק - משום שהרכב היה מזוהה כרכב חדש על הכביש.

   

  במקרים רבים, בכך לא הסתיים העניין: חלק מהקונים אפילו לא הספיקו ליהנות מהרכב, שכן אנשי הכנופייה הגיעו לביתם באותו הלילה, גנבו את הרכב מחדש בעזרת אותם מפתחות, סיפקו לו "תיעוד" בפעם השלישית - וחזרו שוב על התרגיל.

   

  כך היה יכול העניין להימשך עד אין קץ, אלא שביחידת אתגר התקבל באחרונה מידע על פעילות הכנופייה,

  ובלשי היחידה עצרו עשרה מחבריה. הם יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה. במשטרה אומרים כי ישנם חשודים נוספים.

   

  הכנופייה פעלה בעיקר באזור המרכז והשרון, ובמשטרה מעריכים כי אזרחים נוספים נפלו קורבן למעשי ההונאה, ואינם מודעים לכך שהם נוסעים ברכב גנוב. באתגר פתחו "קו חם" לאזרחים החושדים כי ברשותם רכב מזויף, המוזמנים להתקשר לטל' 08-9546006.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זהות חדשה (אילוסטרציה)
  צילום: Gettyimages Imagebank
  מומלצים