שתף קטע נבחר

עיני מאיים: אדאג שברק יפרק את הממשלה

בשיחות עם מקורביו הזהיר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, כי אם לא יבוטלו גזרות האוצר - ידאג לכך שברק "יפרוש מהקואליציה ויפרק את הממשלה"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מאיים הערב (יום ה') בפירוק ממשלת נתניהו אם לא יבוטלו הגזרות הכלכליות שמציע משרד האוצר - כך עולה מדברים שאמר עיני בשיחות עם מקורביו. עיני, המקורב מאוד לברק, אמר כי "אם הממשלה לא תתעשת ולא תוציא מהתקציב את הגזרות נגד החלשים, אדאג לכך שיו"ר העבודה יפרוש מהקואליציה ויפרק את הממשלה".

 

גזירות 2009 - הסיקור המלא:

 

ברק עצמו יצא הבוקר להגנת המערכת שעליה הוא מופקד - מערכת הביטחון - נגד הקיצוצים המוצעים בה. "לאור האתגרים והאיומים הניצבים בפני מדינת ישראל, ולאור המציאות המדינית-ביטחונית המורכבת, הנהגה אחראית ומפוכחת לא יכולה לקצץ בתקציב הביטחון", אמר ברק והדגיש גם את התנגדותו לכל פגיעה בהטבות לחיילים משוחררים: "זו מחויבותנו כחברה למי שתורמים את מיטב שנותיהם לביטחון המדינה".

 

בפגישה שקיימו ברק ועיני סיכמו השניים כי דרישות האוצר הן "צירוף של חוסר הבנה כלכלי, אטימות חברתית ואנושית, פגיעה בחינוך ותעסוקה וחוסר אחריות מוחלט בתחומי ביטחון המדינה האתגרים שלפניה ועתידה". בכל הנוגע לרוע הגזירות, קיימת הסכמה גם באגף ה"מורדים" בעבודה. "אנו בדרך למשבר פוליטי", אמר ח"כ איתן כבל וקרא לחבריו למפלגה "לממש את התחייבותם ולגרום לשינוי דרמטי בתקציב המרושע".

 

במסגרת הפגישות האינטנסיביות שמקיים עיני בימים האחרונים בנוגע לתקציב 2009, הוא נפגש עם פקידי האוצר ועם יועצו של נתניהו, אורי יוגב. זאת, במסגרת שיחות "השולחן העגול" בין הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. גורמים בכירים העריכו שחלק מהגזרות החברתיות הקשות הכלולות בתוכנית נועדו לחולל סערה ציבורית שתפעיל לחץ עקיף על ההסתדרות, ובכך תביא אותה להסכים לגזרות על ציבור העובדים.

 

"שישכחו מזה. חוקי המשחק השתנו ועידן החד-צדדיות נגמר", אמרו מקורביו של עיני ביחס לאפשרות זאת. "על הגזרות נגד העובדים הם ידונו איתנו ב'שולחן העגול'.

 על הגזרות החברתיות הם ידברו עם הפוליטיקאים - אחרת לא תהיה ממשלה".

 

ביקורת נרחבת על תוכנית האוצר נשמעת גם בקרב בכירים בליכוד. אל שר החינוך, גדעון סער, הצטרפו בגלוי גם השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן ושר התקשורת, משה כחלון. השלושה פנו היום למזכיר הממשלה, צבי האוזר, בבקשה לכנס את שרי הליכוד לדיון פנימי על הקיצוצים, בטענה שהם פוגעים בשכבות החלשות, ו-"לא לשם כך נבחר הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים