שתף קטע נבחר

האפיפיור הבטיח לנועם שליט: אנסה לעזור

משפחתו של החייל החטוף זכתה לפגישה קצרה עם ראש הכנסייה הקתולית וביקשה ממנו להפעיל את השפעתו למען שחרורו. האפיפיור ביקש לשמוע יותר על חייו האישיים של גלעד שליט ואמר: "הסיפור נוגע לליבי ובהחלט אנסה לעזור"

הוריו וסבו של גלעד שליט נפגשו היום (ב') עם האפיפיור במהלך ביקורו בירושלים. נועם שליט ביקש מבנדיקטוס ה-16 להשתמש בכוח כראש הכנסייה הקתולית כדי לקדם את החזרתו של החייל החטוף. בנדיקטוס התעניין בסיפור חייו של החייל החטוף וביקש ממשפחתו להוסיף עוד פרטים. כששמע את הסיפור המלא, אמר: "מדובר בבחור צעיר. הסיפור נוגע לליבי ובהחלט אנסה לעזור".

  

נועם ואביבה שליט והסב צבי זכו לפגישה בת עשר דקות עם האפיפיור. "אני מבקש מהוד קדושתו לעזור ולהפעיל את השפעתך כדי להחזיר הביתה את בננו", אמר לו נועם שליט. "כבר שלוש שנים שאין לאף אחד גישה אליו ושנה שלא קיבלנו ממנו סימן חיים. נודה לך אם תפעיל את השפעתך ותעזור לנו לקבל, בראש ובראשונה, סימן חיים ממנו", הדגיש. 

 

האפיפיור בארץ הקודש - עדכונים אחרונים ב-ynet:


האפיפיור ובני משפחת שליט (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

נועם שליט אמר בתום הפגישה כי "הנושא נגע לליבו. הוא היה מאוד אמפתי, בעיקר בכל הנוגע לבידודו של גלעד, והבטיח שיעשה מה שבכוחו על מנת לסייע", אמר שליט והוסיף כי הוא עדיין אינו יודע אם האפיפיור יעלה את הנושא במהלך ביקורו ברשות הפלסטינית ובפגישתו עם הנשיא אבו מאזן. "אני לא יודע אם זה רלוונטי לאזכר את הנושא דווקא אצל אבו מאזן. כמו כן, האפיפיור לא הבטיח שהוא יעשה פעולה קונקרטית בנידון אלא רק יפעיל את השפעתו".

 

בני המשפחה הגישו לבנדיקטוס את התרגום האיטלקי של ספר הילדים שכתב גלעד שליט בצעירותו, "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה". "כתבנו לו בהקדשה שזה סיפור על חיפוש להשגת שלום בין שני אויבים", אמר שליט. בינתיים ממתינה המשפחה למינוי מחליף לנציג הממשלה למשא ומתן, במקומו של עופר דקל. "אנחנו עדיין מחכים לראות באיזה כיוון תפעל הממשלה החדשה" אמר.

  

האפיפיור: לעם היהודי יש הזכות לחיות בארצו

בטרם הפגישה עם משלחת שליט נועד האפיפיור באופן אישי עם נשיא המדינה, שמעון פרס. האפיפיור תיאר לפרס את הקשרים ההדוקים שבין היהדות לנצרות והסביר כי "ארץ ישראל היא הארץ המובטחת. מכאן יצאו סובלנות ושלום. אנו קשורים בקשרי עבותות לעם היהודי ולמדינת ישראל" אמר בנדיקטוס.  


האפיפיור נוטע עץ זית לצד הנשיא פרס (צילום: רויטרס)

 

הוא הוסיף כי מדינת ישראל היא עובדה מוגמרת. "משיחות שניהלי עם מנהיגי ערב, הרגשתי שיש באמת שינוי ושזה הזמן לעשות שלום. הכנסייה פותחת את

שעריה על מנת לסייע לקידום השלום בישראל ובעולם כולו. יש לנו הבנה ברורה בדבר זכותו של העם היהודי לחיות בארצו".

 

הנשיא פרס סיפר על יוזמת השלום הערבית ועל שעת האמת שמולה ניצבת המדינה. "יש פיצול בעולם הערבי, בין המדינות המתונות לבין איראן ושלוחותיה. אם נוכל לאחד את מנהיגי ערב סביב הכמיהה לשלום, תהיה התקדמות משמעותית בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימן חיים תחילה. נועם שליט
צילום: גיל יוחנן
הסיפור נגע לליבו. האפיפיור בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים