שתף קטע נבחר

גם ביטול ההכרה בהוצאות על ילדים - בחוץ

להסתדרות נמסר כי ביטול פסיקת ביהמ"ש העליון להכיר בצורכי מס בהוצאות על טיפול בילדים לא יכלל בחוק ההסדרים שיובא מחר לאישור הממשלה. לפי שעה לא ידוע אם ביטול הפסיקה יועבר בהליך חקיקה רגיל, או יושעה

הצעת האוצר לבטל את פסיקת ביהמ"ש העליון להכיר לצורכי מס בהוצאות על טיפול בילדים – לא תיכלל בחוק ההסדרים שיובא מחר (ג') לאישור הממשלה. על כך נמסר אתמול להסתדרות במסגרת המו"מ עם נציגי ראש הממשלה.

 

 

התיקון בפקודת מס הכנסה לפיו אין להכיר בהוצאות אלה, נוסף לחוק ההסדרים שנשלח בשבוע שעבר לשרי הממשלה, כמעט ברגע האחרון, בעקבות פסק הדין

שפתח למחוקק את הדלת בעניין. בהזדמנות זו נוספה לפקודה הוראה שלא להכיר גם בהוצאות על נסיעה לעבודה ובחזרה.

 

לפי שעה אין לדעת אם האוצר מתכוון להעביר את ביטול הפסיקה בהליך חקיקה רגיל, או שהוא משעה את כוונתו לפרק זמן לא ידוע. זאת לנוכח ההתנגדות לביטול מקיר לקיר שהיתה היום בוועדת הכספים, כמדגם להתנגדות הגורפת שצפויה לצעד הזה בכנסת בכלל.

 

על הוצאת הנושא מחוק ההסדרים נמסר אמש להסתדרות במסגרת ההסכמות העקרוניות שנעשו אתה לקראת עסקת החבילה. האוצר מסתייג מהוצאת נושא זה מהחוק.

 

יחד אתו הוצאו מהחוק לבקשת ההסתדרות הקיצוצים בדמי הלידה ובמענקי הלידה, וכן הקיצוץ של 10% בקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי, בלחץ הסיעות החרדיות.

 

החוק מתרוקן מרוב הגזרות

על הוצאת הקיצוצים מהחוק נמסר היום לאחר פגישת יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) עם הממונה על התקציבים באוצר רם בלינקוב. גפני דיווח לו על עמדת הוועדה בעניין ההוצאות על טיפול בילדים.

 

מחיקת ההצעות הללו מחוק ההסדרים, בנוסף להוראה קודמת של ראש הממשלה נתניהו למחוק את כל הגזרות שפוגעות בקשישים, בנכים ובניצולי השואה, מרוקנת למעשה את החוק מרוב הגזרות החברתיות והצעות ההפרטה כפי שדרשה גם ההסתדרות ואף השיגה.

 

באוצר טענו היום כי ההסתדרות קבלה במיקוח על עסקת החבילה יותר ממה שהסכימה לשלם בעיקר בתחום הקפאות השכר (ויתור אחד על תשלום דמי הבראה בהיקף 1.2 מיליארד שקל במקום 10 מיליארד שהאוצר קיווה לחסוך בעזרתה).

 

הממשלה אמורה להתכנס מחר בצהרים לדיון המסכם ולהצבעות על התקציב וחוק ההסדרים, באווירה חסרת תקדים של חוסר ודאות. תמונת התקציב והחוק איננה מלאה לפי שעה עקב הקפאת המשא ומתן על עסקת החבילה בגלל סירוב הדרג המקצועי של האוצר להמשיך בו נוכח התנגדותו לסיכומים שעשה אמש יועץ ראש הממשלה אורי יוגב עם ההסתדרות, שלא על דעת האוצר. ראש הממשלה אמור הערב לפעול להפשרת הקיפאון.

פורסם לראשונה 11/05/2009 20:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד ורד פרי, התובעת
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים