שתף קטע נבחר

יוון מונעת מגוגל לצלם רחובות לשירות מיפוי

הסוכנות להגנה על מידע במדינה דורשת מגוגל שתודיע למשך כמה זמן יישמרו התמונות שהיא מצלמת, ושתאפשר לתושבים לבחור שלא להצטלם

סוכנות ההגנה על מידע ביוון אסרה אתמול (ב') על גוגל לצלם תמונות עבור שירות Street View של החברה. השירות שפועל בארה"ב ובמספר מדינות בעולם בשנתייים האחרונות, מאפשר לשוטט ברחובות באופן וירטואלי באמצעות תמונות שצולמו סמוך זה לזה על ידי ניידת צילום ונתפרו ביחד במחשבי גוגל.

 

יוון דורשת מגוגל מידע נוסף על אודות הצילום והמידע שנאסף בטרם יותירו את המשכו. הסוכנות במדינה דורשת מגוגל להודיע לה מה משך הזמן בו יישמרו התמונות, ואילו צעדים ננקטים על מנת להודיע לתושבים כי זכותם לסרב להצטלם. הסוכנות מנעה משירות של חברה מקומית בשם קאפאו לבצע איסוף מידע על רחובות בערים גדולות ביוון.

 

גוגל הודיעה באופן כללי כי היא מטשטשת פרצופים של עבורי אורח, ואין זו הפעם הראשונה שהיא נתקלת בבקשה מסוג זה. גוגל הסירה מהמפות שלה תמונות של בסיסים צבאיים בארצות הברית לאחר בקשת הפנטגון, ממשלת סין הביעה טענות דומות כלפי גוגל ואמרה כי השירות מסכן את בטחונה של המדינה.

 

לאחר השקת השירות נאלצה גוגל להסיר מספר תמונות מביכות של אנשים שצולמו בסיטואצות לא נעימות - כולל תמונות של אנשים נכנסים למועדני חשפנות, מחטטים באף, וחושפים שלא במתכוון את ישבינהם, וכן התמודדה עם טענות כי ניידת הצילום שלה הגיעה לשטחים פרטיים.

 

אולם, בחלק מהמקרים גם לאחר ההסרה התמונות נשמרו ופורסמו כבר על ידי אתרים פרטיים ובלוגים.

 

בחודש שעבר ניידת צילום העובדת עבור החברה, נתקלה בכפר קטן באנגליה בתושבים שזעמו על הפגיעה בפרטיותם - והכריחו את המכונית לשוב על עקבותיה. גוגל טענה אז בתגובה כי הטכנולוגיה לא פולשנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גוגל מצלמת ברחוב. אילוסטרציה
מומלצים